fbpx

Akcja „Free Hugs”. Fundacja Oczami Brata będzie 14 lutego rozdawać „darmowe uściski”

Fundacja Oczami Brata już tradycyjnie zorganizuje swoją walentynkową akcję. „Free Hugs”, czyli „darmowe uściski rozdawać będzie 14 lutego od godz. 10 do 12 na tzw. Kwadratach oraz przy Klubokawiarni Alternatywa 21.

14 lutego po raz kolejny odbędzie się akcja „Free Hugs – Darmowe Uściski”, organizowana przez Fundację Oczami Brata. Ponieważ Walentynki to czas pełen serdeczności, stąd Fundacja Oczami Brata chce, by tego dnia nikt nie czuł się samotny czy wykluczony. Osoby z niepełnosprawnością, będące uczestnikami
działań fundacji, wyjdą na ulice, by rozdawać darmowe uściski i własnoręcznie wykonane upominki mieszkańcom Częstochowy. -Każdy, kto dołączy do akcji, otrzyma nie tylko gest ciepła i sympatii, ale również ważne przesłanie: wszyscy jesteśmy równi i zasługujemy na szacunek oraz bliskość drugiego człowieka – zaznaczają organizatorzy.

Na taki przypływ bezinteresownej życzliwości będzie można liczyć od godz. 10 do 12. Akcja, będzie miała miejsce w okolicach Centrum Handlowego „Megasam”, czyli na tzw. Kwadratach oraz przy Klubokawiarni Alternatywa 21 (ul. Mielczarskiego 20). Ta wyjątkowa inicjatywa ma na celu szerzenie otwartości, akceptacji i integracji.

Nie powinno być problemów z rozpoznaniem uczestników wydarzenia, będą bowiem wyposażeni w kolorowe tablice i flagi, które mają zachęcić przechodniów do przyłączenia się do akcji. – Każdy uścisk
i rozmowa to krok w stronę integracji, wzajemnego zrozumienia i budowania relacji między mieszkańcami – podkreśla Fundacja Oczami Brata.

Misja Fundacji Oczami Brata

Fundacja Oczami Brata od lat działa na rzecz osób z niepełnosprawnościami, tworząc dla nich przestrzeń do samorealizacji, aktywizacji i budowania relacji społecznych. Akcja „Free Hugs – Darmowe Uściski” jest częścią misji organizacji, której głównym celem jest przełamywanie barier i stereotypów dotyczących osób z niepełnosprawnością. -Wierzymy, że poprzez takie działania możemy budować bardziej otwarte, empatyczne i wrażliwe społeczeństwo – zaznacza Fundacja.

red., mat. FOB