Fabryka Hartmann powstaje za budynkiem parku magazynowego Hillwood. Obydwa koncerny umiejscowiono w liczącej nieco ponad 700 mieszkańców wsi Libidza. 2,5 km dalej znajdują się hale magazynowe sieci Polomarket.
Hartmann to grupa, która zajmuje się wyrobem produktów z branży medyczną. Jak podaje firma, w nowej fabryce będą wykorzystywane najnowocześniejsze technologie i innowacyjne systemy do produkcji zaawansowanych technologicznie produktów do leczenia ran. Produkty obejmują kluczowe marki zarówno dla ran przewlekłych, jak i ostrych.
Niemiecka firma z siedzibą polskiej spółki w Pabianicach, współpracuje ze szpitalami, aptekami, domami opieki, lekarzami i pacjentami. Jej obecną misją jest profilaktyka zakażeń.
W 2021 roku Hartmann zdecydowała się na dalszy wzrost skali swojej dotychczasowej działalności w Polsce. W związku z tym, trwa budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Libidzy, pomiędzy Kłobuckiem a Częstochową.
Tym sposobem, Polska staje się dla firmy jedną z najważniejszych lokalizacji na świecie, stając się jednym z największych producentów produktów do leczenia ran w Polsce.
Nowa fabryka stworzy około 160 miejsc pracy w rejonie Kłobucka. Gigant, obecny w Polsce od prawie 30 lat na rynku, dał się poznać jako pracodawca nastawiony na długotrwałe relacje z pracownikami. Jak twierdzi firma, w oparciu o najwyższe standardy branżowe, zapewnia doskonałe możliwości rozwoju i stabilne warunki pracy.
Przy wsparciu odpowiednich programów szkoleniowych i rozwojowych, Hartmann umożliwia swoim pracownikom zdobycie odpowiednich kompetencji. Pracownicy będą mieli okazję kształtować nową organizację i działać w międzynarodowym środowisku.
W fabryce będą potrzebni pracownicy z różnych dziedzin i zróżnicowanym stopniu wymaganego doświadczenia zawodowego. Najwięcej stanowisk skierowanych jest m.in. do inżynierów, specjalistów ds. jakości, techników, operatorów maszyn, pakowaczy, specjalistów ds. logistyki, specjalistów ds. zarządzania zmianą dostaw.
Historia firmy Hartmann sięga początku XIX wieku, wtedy to Niemiec, Ludwik von Hartmann, nabył fabrykę wyrobów włókienniczych. Jego syn, Paul Hartmann założył w tym miejscu firmę zajmującą się produkcją materiałów opatrunkowych.
Logo firmy można spotkać na takich produktach aptecznych, jak kompresy jałowe i niejałowe, przylepce czy rękawice jednorazowe. Firma towarzyszy Polakom od lat.
Nowy budynek znajduje się za powstałymi niedawno halami przemysłowymi, które będą wynajmowane długoterminowo i podzielone w zależności od potrzeb przedsiębiorców do prowadzenia działalności gospodarczej.
Właścicielem parku przemysłowego jest amerykańska firma Hillwood, która aby mogła stworzyć odpowiednie warunki dla samochodów ciężarowych, dojeżdżających do obiektu, musiała z własnych funduszy stworzyć m.in. rondo.
Linda Nocoń-Ściebura