Raków wygrał w Mielcu i ma 3 zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie

Piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali w niedzielę w Mielcu ze Stalą 3:0. Czerwono-niebiescy dopisali sobie do tabeli 3 zwycięstwo i kolejne 3 punkty.

Raków jechał do Mielca po zwycięstwo i tak się stało. W bramce od pierwszych minut pojawił się Kacper Trelowski. W podstawowym składzie Rakowa wyszedł też Tomas Petrasek.

Spotkanie rozgrywane było w szybkim tempie. Każda z drużyn chciała strzelić gola. Co się nie udało częstochowianom przed przerwą to zdobyli w drugich 45 minutach.

Raków wyszedł na prowadzenie w 58. minucie po golu Iviego Lopeza. Na 2:0 podwyższył Vladislavs Gutkovskis w 80. minucie. Wynik spotkania ustalił Mateusz Wdowiak, który w doliczonym czasie gry strzelił dla Rakowa trzeciego gola.

Raków po 6 rozegranych meczach ma w PKO BP Ekstraklasie 11 punktów. Bilans Rakowa to 3 zwycięstwa, 2 remisy i 1 porażka.

Stal Mielec – Raków Częstochowa 0:3 (0:0)

Bramki: 0:1 Ivi Lopez (58.), 0:2 Gutkovskis (80.), 0:3 Wdowiak (90.).

Raków: Trelowski – Petrasek, Niewulis, Tudor, Poletanović (70. Sapała), Gwilia, Kun, Długosz (46. Ivi Lopez), Wdowiak, Sturgeon, Musiolik (70. Gutkovskis).