Częstochowa. Patrycja Pacak – częstochowianka Mistrzynią Świata w Akrobacji Szybowcowej

Jako pierwsza kobieta w historii, Patrycja Pacak zdobyła złoty medal w szybowcowych mistrzostwach świata. Co ważne Patrycja Pacak pochodzi z Częstochowy.

Trenująca w częstochowskim aeroklubie mistrzyni poza zdobytym złotym medalem na Mistrzowstwach Świata w Akrobacji Szybowcowej DEVA 2019 w klasie Advanced, może pochwalić się również srebrnym medalem w klasie Advanced, który zdobyła w zeszłym roku wraz z Michałem Klimaszewskim, Wojciechem Gałuszką i Sławomirem Cichoniem, podczas IX Mistrzostw Świata w Czeskich Zbraslavicach.

Częstochowa. Patrycja Pacak - częstochowianka Mistrzynią Świata w Akrobacji Szybowcowej 2
Patrycja Pacak – Mistrzyni Świata w Akrobacji Advanced

Podczas 10. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Akrobacji Advanced rozgrywanych w Rumunii Patrycja Pacak okazała się być bezkonkurencyjna. Startowała jako jedyna kobieta.
W mistrzostwach wystartowało łącznie 31 zawodników z 13 państw. Na podium za Patrycją Pacak uplasowali się Rumun Octav Alexan i Francuz Charlie Louapre.

Jak mówi prezes częstochowskiego Aeroklubu Włodzimierz Skalik, jego podopieczna jest pierwszą kobietą w historii tych zawodów, która zdobyła złoty medal.

Puchar za zdobycie Mistrzostwa w Akrobacji Advanced

Mistrzostwa odbywały się w dniach 18-28 lipca. Wzięło w nich udział 31 zawodników z 13 państw, w tym 4 pełne reprezentacje.
Patrycja Pacak w ogólnej punktacji uzyskała 7224.64 punkty oraz wysokie sędziowskie noty.

W poniedziałek, 29 lipca Aeroklub Częstochowa zorganizował uroczyste powitanie mistrzyni na placu Biegańskiego.

Patrycja Pacak z lotnictwem związana jest także zawodowo, wchodzi w skład Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych.