Zmarzlik zdobył złoto IMP. Miśkowiak dopiero ma 13. miejscu

W niedzielę w Lesznie odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Polski na żużlu. Mistrzem Polski został Bartosz Zmarzlik. Reprezentant Eltrox Włókniarza Jakub Miśkowiak z 3 punktami został sklasyfikowany na 13. pozycji.

Faworytami finału IMP byli Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski. Po rundzie zasadniczej najlepsi byli Zmarzlik i Janusz Kołodziej, którzy zgromadzili po 14 punktów i zagwarantowali sobie miejsce w wielkim finale. O pozostałe dwa miejsce w barażu pojechali Krzysztof Kasprzak (10 punktów), Maciej Janowski (12 punktów), Piotr Pawlicki (10 punktów) i Wiktor Lapmart (9 punktów). Baraż wygrał Janowski przed Kasprzakiem, Pawlickim i Lampartem.

Bieg finałowy dostarczył sporo emocji. Wygrał go Zmarzlik, który na pierwszą pozycję musiał przebijać się zza pleców rywali. Drugi dojechał Janowski, trzeci Kołodziej, a czwarty Kasprzak. Dwa najważniejsze medale zdobyli dwaj główni kandydaci do złota…

W finale startowało dwóch reprezentantów Eltrox Włókniarz. Jakub Miśkowiak startował w zawodach, a Kacper Woryna był rezerwowym, ale na torze pojawił się aż trzy razy.

Miśkowiak, z którym wiązano duże nadzieje, finału IMP nie zaliczy do udanych. W pierwszym swoim starcie przyjechał ostatni za plecami Jarosława Hampela, Kacpra Woryny (zastąpił Grzegorza Walaska, który wjechał w taśmę) i Przemysława Pawlickiego. W drugim starcie Miśkowiak wygrał zostawiając w pokonanym polu Oskara Fajfera, Wiktora Lamparta i Mateusza Szczepaniaka. Niestety, ale zamiast iść za ciosem junior Eltrox Włókniarza w trzech swoich kolejnych startach trzy razy przyjechał ostatni i zakończył zawody z dorobkiem tylko 3 punktów. Dało to mu 13. miejsce.

3 punkty (2,0,1) w trzech startach zdobył też Woryna i został sklasyfikowany na 15. pozycji.

Klasyfikacja finału IMP: 1. Bartosz Zmarzlik 14+3 (3,3,3,2,3), 2. Maciej Janowski 12+2 (2,2,2,3,2), Janusz Kołodziej 14+1 (3,3,3,2,3), 5. Krzysztof Kasprzak 10+0 (1,1,2,3,3), 6. Wiktor Lampart 9 (3,1,2,1,2), 7. Jarosław Hampel 8 (3,2,1,2,0), 8. Szymon Woźniak 8 (2,1,2,2,1), 9. Paweł Przedpełski 7 (1,2,3,0,1), 10. Oskar Fajfer 7 (1,2,3,t,1), 11. Marcin Nowak 5 (0,1,1,1,2), 12. Tobiasz Musielak 4 (2,t,1,1,0), 13. Jakub Miśkowiak 3 (0,3,0,0,0), 14. Przemysław Pawlicki 3 (1,0,w,2,0), 15. Kacper Woruna 3 (2,0,1), 16. Grzegorz Walasek 2 (t,0,0,0,2), 17. Mateusz Szczepaniak 1 (0,0,0,0,1).