Lider AZS Częstochowa wygrał na boisku wicelidera KS Rudziniec. Częstochowscy siatkarze umacniają się na 1. miejscu…

Siatkarze prowadzącego w 1 lidze śląskiej AZS Częstochowa wygrali wyjazdowe spotkanie z wiceliderem KS Rudziniec 3:1 i umocnili się na 1. miejscu w tabeli.

Mecz AZS-u Częstochowa z KS-em Rudziniec pierwotnie planowany był na sobotę w częstochowskiej Hali Polonia. Z uwagi na sobotni pogrzeb byłego siatkarza AZS-u Częstochowa i Norwida Częstochowa Romana Gulczyńskiego część siatkarzy wybiera się na pogrzeb. Dlatego działacze AZS-u zaproponowali zmianę terminu. Rywale przystali, ale zaproponowali zmianę gospodarza. Dlatego mecz zamiast w sobotę w Częstochowie, został rozegrany już w piątek w Rudzińcu.

Spotkanie było hitem kolejki. Wicelider 1 ligi śląskiej KS Rudziniec podejmował lidera AZS Częstochowa. Częstochowscy siatkarze bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie. Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka po dwóch setach prowadzili już 2:0. Biało-zieloni mogli wygrać bez straty seta, ale przegrali w trzecim secie po grze na przewagi do 26!

Czwarty set też był wyrównany. Gospodarze prowadzili już 21:20, ale ostatecznie skończyło się 25:23 dla AZS-u i 3:1 w całym meczu.

Po wygranej w Rudzińcu wszystko wskazuje na to, że AZS wygra rozgrywki w 1 lidze śląskiej. Przypomnijmy, że po 14 meczach AZS ma na koncie 39 punktów. KS Rudziniec w 12 spotkaniach wywalczył 26 „oczek”.

KS Rudziniec – AZS Częstochowa 1:3 (23:25, 19:25, 28:26, 23:25)