AZS AWF Mickiewicz Katowice pod koszami zdecydowanie lepszy od AZS Politechniki

Koszykarze AZS Politechniki Częstochowa w 11 kolejce 2 ligi przegrali w Katowicach z AZS AWF Mickiewiczem 75:102.

Koszykarze AZS Politechniki nie byli faworytem przed sobotnim wyjazdem do Katowic, ale po cichu liczyli, że uda nawiązać się wyrównaną walkę z gospodarzami. Tak się jednak nie stało. Rywale, którzy przed meczem z AZS-em Politechniką mieli bilans 7 zwycięstw i tylko 2 porażek pewnie pokonali gości.

Pierwsza kwarta jeszcze nie zapowiadała dużych kłopotów. Gospodarze wygrali ją tylko różnica 4 punktów. Gorzej było w 2 odsłonie meczu. AZS AWF wygrał 26:13 i na przerwę częstochowianie schodzili przegrywając różnicą 17 punktów.

Jedynie w trzeciej kwarcie AZS Politechnika była górą. Podopieczni trenera Dariusza Szynkiela wygrali 22:18 i zniwelowali straty do 13 punktów. Niestety, ale najlepsza w wykonaniu katowiczan była czwarta część meczu. Wygrali ją równicą 14 punktów i cały mecz 102:75.

W drużynie AZS Politechniki na wyróżnienie zasługują: Jakub Czyż, który rzucił 29 punktów oraz Adrian Płaczek (19 punktów).

AZS Politechnika po 11 meczach ma na koncie 15 punktów. Bilans AZS-u to 4 zwycięstwa i 7 porażek.

AZS AWF Mickiewicz Katowice – AZS Politechnika Częstochowa 102:75 (33:29, 26:13, 18:22, 25:11)

AZS Politechnika: J. Czyż 29, A. Płaczek 19, P. Łaszewski 8, K. Pyrzyna 7, D. Raszewski 4, P. Ddroś 4, N. Kowalski 2, B. Młynarczyk 2, S. Spychała 0, M. Cieślak 0, K. Ligęza 0, K. Banaszczak 0.