Siatkarskie derby Częstochowy dla Formy AZS

W środę w hali Norwida przy ul. Jasnogórskiej rozegrane zostały siatkarskie derby Częstochowy w 1 lidze śląskiej mężczyzn. Siatkarze Forma AZS pokonali Hemarpol Norwid 3:1 i tym samym zrewanżowali się za porażkę z Hali Polonia.

Trwają rozgrywki w 1 lidze śląskiej (najwyższa liga w województwie), gdzie drużyny walczą o awans do 2 ligi ogólnopolskiej. W środę w hali Norwida przy ul. Jasnogórskiej rozegrano derbowe spotkanie między Hemarpol Norwid Częstochowa i Forma AZS Częstochowa. Gospodarze trenowani na co dzień przez Radosława Panasa przegrali z Formą AZS trenera Roberta Szczerbaniuka 1:3. Panas i Szczerbaniuk to byli siatkarze częstochowskiego AZS-u, gdy ten był potęgą w Polsce i zdobywał medale mistrzostw Polski oraz grał w europejskich Pucharach. Panas był również trenerem AZS-u…

W środowym spotkaniu pierwszego seta wygrała Forma AZS, ale po dwóch partiach był już remis 1:1. Niezwykle zacięty był trzeci set, w którym goście wygrali na przewagi 26:24. W czwartym secie wygrali goście 25:22 i cały mecz 3:1.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu między tymi drużynami w Hali Polonia Hemarpol Norwid wygrał z Formą AZS 3:0 i jest to jak na razie jedyna porażka Formy AZS w rozgrywkach.

Forma AZS po 8 meczach ma na koncie 21 punktów i zajmuje 1. miejsce w tabeli. Hemarpol po 7 spotkaniach ma 14 punktów i jest na 4. pozycji. Eco Team AZS Stoelzle II Częstochowa po 8 meczach z 12 punktami jest sklasyfikowany na 6. pozycji.

Hemarpol Norwid Częstochowa – Forma AZS Częstochowa 1:3 (17:25, 25:20, 24:26, 22:25)

Hemarpol: Świeboda, Moll, Giemza, Kantorowicz, Michałek, Kuzior, Ruchniak (libero) – Antosiewicz, Bąk, Pośpiech, Buczkowski (libero)

Forma AZS: Herman. Grajoszek, Wacek, Łapaj, Niczke, Ułamek, Szadkowski (libero) – Tomzik, Auguścik (libero).