Zawodnicy ZKS Radomsko wrócili do domu z tytułem Mistrza i Wicemistrza Polski

Zawodnicy z Zapaśniczego Klubu Sportowego Radomsko podczas XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Janowie Lubelskim zdobyli tytuł Mistrza i Wicemistrza Polski w swoich kategoriach wagowych.

W zawodach, które trwały od 14 do 16 września br. zwycięskie tytułu zdobyli Filip Loch i Dawid Stefaniak. Podopieczni ZKS Radomsko nie mieli łatwej przeprawy do sukcesu, ale dzięki wielkiemu zaangażowaniu i ogromnej woli walki stanęli na podium. .

Na najwyższym podium w kategorii wagowej 65 kg stanął Filip Loch, zdobywając tytuł Mistrza Polski w kategorii wiekowej kadet. Filip w drodze po złoto stoczył 5 walk z zawodnikami z czołowych klubów z całej Polski. Walki wygrywał z przewagą punktową lub techniczną. W finale stoczył zwycięską walkę z zawodnikiem z Pabianic.

Natomiast drugi z zawodników ZKS Radomsko, Dawid Stefaniak w kategorii wagowej 60 kg zdobył drugie miejsce i tym samym Tytuł Wicemistrza Polski w zapasach kadetów. Dawid uległ tylko w finale silniejszemu zawodnikowi z Białegostoku.