Skra Częstochowa nie zagra w 1/32 Pucharu Polski z Lechią Gdańsk. Przegrała ze Stalą Stalowa Wola i odpadła z rozgrywek

Skra Częstochowa przegrała w niedzielę w rundzie wstępnej Totolotek Puchar Polski i odpadła z rozgrywek. Gdyby częstochowscy piłkarze pokonali Stal to za tydzień graliby u siebie z Lechią Gdańsk.

Skra Częstochowa szybko zakończyła przygodę z Pucharem Polski. Częstochowianie pod wodzą nowego trenera Marka Gołębiewskiego, który od czwartku oficjalnie pracuje w Skrze, przegrali w niedzielę na stadionie przy ul. Loretańskiej z III-ligową Stalą Stalowa Wola 1:3.

Mecz rozpoczął się dość pechowo dla Skry. Goście już w 6. minucie zdobyli gola z rzutu karnego. Stal przed przerwą podwyższyła na 2:0. Na 1:2 straty zmniejszył w 57. minucie Radosław Gołębiowski. Kibice Skry liczyli na remis, ale tak się nie stało. W 87. minucie goście zdobyli trzecią bramkę i ustalili wynik spotkania na 3:1.

Do 1/32 Pucharu Polski awansowała III-ligowa Stal, która za tydzień zagra u siebie z 4. zespołem ekstraklasy poprzedniego sezonu Lechią Gdańsk.

Skra Częstochowa – Stal Stalowa Wola 1:3 (0:2)