Udany start zespołu BTC Maszyny Racing Radomsko w 1. i 2. rundzie WSMP

Zawodnicy BTC Maszyny Racing Radomsko ścigali się w 1. i 2. rundzie Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, które odbyły się na torze Poznań. Łukasz Solarczyk z BTC Maszyny trzy razy stawał na podium.

Łukasz Solarczyk z BTC Maszyny Racing Radomsko indywidualnie ścigał się w klasie D4 3500 w aucie VW Golf TRC. W pierwszym wyścigu sprinterskim Solarczyk przyjechał do mety na trzeciej pozycji (za Małgorzatą Rdest i Jackiem Wiśniewskim), a w drugim wyścigu sprinterskim był już najszybszy i wygrał. Wyprzedził Rdest i Wiśniewskiego.

Udany start zespołu BTC Maszyny Racing Radomsko w 1. i 2. rundzie WSMP 2

Team BTC Maszyny Racing Radomsko startował też w wyścigu Endurance, w którym trzeba było pokonać 67 okrążeń o łącznym dystansie 273,5 kilometrów. Załogę BTC tworzyli Łukasz Solarczyk i Bartosz Groszek. W trakcie wyścigu pokonali 66 okrążeń i przegrali tylko z parą Mirecki/Jabłoński (67 okrążeń) jadącą w Hyundai i30 TCR. Trzecia para w tej kategorii Pawlaszczyk/Boruszak pokonała 54 okrążenia.

3. i 4. runda WSMP zaplanowana jest w dniach 28-30 sierpnia na torze Poznań. W tegorocznych mistrzostwach zaplanowano 8 rund.