W częstochowskim Panorama Business Park odbyło się kolejne spotkanie z cenionego cyklu „Krótko, na temat pod egidą Haviera”. Tym razem menedżerowie oraz specjaliści HR spotkali się pod hasłem „LEAD’it – poznaj cienie, poprowadź mądrze”, aby porozmawiać o tematach w biznesie kluczowych, choć wciąż zbyt rzadko poruszanych wprost.
Głównym punktem programu był niezwykle merytoryczny i otwierający oczy wykład Joanny Radosławskiej – doświadczonej liderki, HR Business Partnera w międzynarodowych strukturach produkcyjnych oraz akredytowanej coachki i mentorki EMCC. W wystąpieniu zatytułowanym „Lider(ka) w świecie dysfunkcji, czyli o cieniach władzy” prelegentka poddała analizie mechanizmy psychologiczne i organizacyjne, które uruchamiają się u kadry zarządzającej pod wpływem skrajnej presji, odpowiedzialności i stresu.
Podczas spotkania uczestnicy mieli okazję zajrzeć na „drugą stronę” przywództwa. Joanna Radosławska w oparciu o swoją bogatą praktykę pokazała, jak decyzje podejmowane na najwyższych szczeblach generują ukryte koszty i napięcia, które dotykają całe zespoły. Dla obecnych na sali HR Business Partnerów była to cenna lekcja pozwalająca lepiej rozumieć źródła nieoczywistych zachowań liderów oraz przedefiniować rolę HR jako realnego wsparcia dla kadry zarządzającej w momentach kryzysowych.
Po zakończeniu prelekcji przyszedł czas na dyskusję w formule Q&A oraz networking przy kawie. Aktywny udział publiczności i dynamiczna wymiana doświadczeń pokazały, jak ogromne jest zapotrzebowanie na otwartą, pozbawioną tematów tabu debatę o współczesnym zarządzaniu ludźmi.
Wydarzenie zorganizowane przez firmę Havier spotkało się z uznaniem środowiska biznesowego. Sukces przedsięwzięcia był możliwy również dzięki zaangażowaniu partnerów: Polskiego Forum HR oraz Związku Przedsiębiorców i Pracodawców – Częstochowa. Patronat medialny nad spotkaniem objęła Gazeta Regionalna.
Organizatorzy zapowiadają kolejne inicjatywy w ramach cyklu, niezmiennie stawiając na konkretną wiedzę, praktykę i budowanie przestrzeni do profesjonalnego dialogu.






fot. materiały prasowe Havier, red. gazetaregionalna.com

