fbpx

„Dzieciaki do rakiet” – jeszcze można oddać głos

 

Akcja banku BGŻ BNP Paribas „Dzieciaki do rakiet” trwa od 19 listopada i zakończy się 18 grudnia. Każdego dnia można oddać pięć głosów na wybraną placówkę. Spośród uczestników zostanie wyłonionych 60 zwycięzców, którzy uzyskali najwięcej głosów od internautów, a kolejne 10 wyłonią organizatorzy. Zadaniem prac konkursowych było zachęcenie innych do aktywności fizycznej i kreatywne ukazanie korzyści, jakie niesie za sobą uprawianie sportu. Prace zostały przygotowane przez uczniów szkół dokonujących zgłoszeń pod nadzorem ich nauczycieli.

W głosowaniu bierze udział szkoła podstawowa z Libidzy. Ogłoszenie wyników już  21.12.2018 r.v Zwycięskie szkoły podstawowe otrzymają profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a nauczyciele z tych placówek zostaną specjalnie przeszkoleni. Sprzęt do tenisa jest przystosowany do nauki dzieci. Szkolenia dla dwóch nauczycieli wychowania fizycznego w pełni przygotują ich do nauki tenisa ziemnego podczas lekcji wychowania fizycznego, a także na zajęciach dodatkowych. Szkolenie pokaże, jak najlepiej wykorzystać otrzymany w konkursie sprzęt!

Dzieciaki do rakiet” to ogólnopolska akcja banku BGŻ BNP Paribas promująca aktywność fizyczną wśród dzieci, ich rodziców i nauczycieli. W ramach inicjatywy organizatorzy zachęcają szkoły podstawowe z całej Polski do udziału w konkursie, w którym nagrodą jest profesjonalny sprzęt tenisowy do nauki dzieci, a także specjalne szkolenia dla nauczycieli. Celem akcji jest wprowadzenie tenisa ziemnego na lekcje wychowania fizycznego.

Dzieciaki do rakiet” to także bezpłatne warsztaty tenisowe, które od 3 lat organizowane są w różnych miastach Polski. Dzięki warsztatom już ponad 5 500 dzieci postawiło swoje pierwsze tenisowe kroki. Wakacyjne warsztaty prowadzą doświadczeni trenerzy oraz ambasadorzy akcji – Urszula Radwańska i Mariusz Fyrstenberg.

Wg raportu Aktywność fizyczna dzieci w Polsce” przygotowanego na zlecenie Banku BGŻ BNP Paribas tylko co czwarte dziecko spełnia dzienną normę aktywności fizycznej. Głównie przez brak energii, brak czasu i brak pozytywnych bodźców.

(p.s-b.)