Siatkarki Częstochowianki rozpoczęły sezon od zwycięstwa

W pierwszym meczu nowego sezonu w 2 lidze siatkarki KS Częstochowianka Częstochowa wygrały z MKS MOS Płomień Sosnowiec 3:1.

Kibice Częstochowianki doczekali się początku nowego sezonu. „Przemeblowana” drużyna rozpoczęła ligę od okazałego zwycięstwa. Gdyby nie przestój w drugim secie, to częstochowskie siatkarki wygrałyby łatwo i dość pewnie.

Częstochowianki w pierwszym secie od samego początku narzuciły swój styl gry. Wygrana 25:13 mówi sama za siebie. Chwilę dekoncentracji zanotowały w drugiej partii, gdzie przegrały 23:25 i po dwóch setach był remis 1;1.

Na szczęście od trzeciego seta wszystko wróciło do normy. Gospodarze wygrali do 13 i 17 oraz cały mecz 3:1. Dzięki temu częstochowianki zdobyły na inauguracje sezonu 3 punkty.

AK, fot: materiały prasowe klubu: Natalia G. photography.