W zwycięstwo siatkarzy Steam Hemarpol Norwid Częstochowa w starciu z mistrzem Polski i niepokonaną drużyną w PlusLidze chyba mało kto wierzył… Tymczasem częstochowscy siatkarze nie przestraszyli się naszpikowanej medalistami IO z Paryża drużyny tylko wyszli na parkiet, zagrali swoją siatkówkę i pokonali mistrzów Polski 3:2! Niespodzianka? Sensacja? Niech każdy sam odpowie sobie na to pytanie…

Siatkarze Steam Hemarpol Norwid Częstochowa przed meczem z JW mieli rozegrane tylko dwa spotkania i na koncie wygraną oraz porażkę. Jastrzębianie byli liderem i mieli na koncie 4 zwycięstwa i komplet 12 punktów.

Siatkarze Steam Hemarpol Norwid jak zawsze rozpoczęli mecz z wysokiego C. Nie przestraszyli się lidera i mistrzów Polski tylko wygrali 25:22. Drugi set był bardzo wyrównany. Minimalnie lepsi okazali się goście. Przy stanie 19:18 trener JW wpuścił na rozegranie mistrza olimpijskiego Benjamina Toniutti. Francuz poprowadził rywali do wygranej 25:23 i zrobił się remis w setach.

Gdy w trzeciej partii rywale gładko wygrali do 19 chyba mało kto z kibiców wierzył, że gospodarze wygrają mecz. Tymczasem w czwartym secie częstochowianie nie poddawali się i walczyli ponownie jak równy z równym. Siatkarze trenera Cezara Douglas Silvy przegrywali 14:15, ale w końcówce przejęli inicjatywę i wygrali 25:21. Tym samym zdobyli meczowy punkt i doprowadzili do tie-breaka.

W decydującym secie Steam Hemarpol prowadził 8:7, 9:8, 10:8 i 12:8! Duża w tym zasługa Damiana Koguta, który wszedł przy stanie 9:8 i bardzo dobrze serwował. Ostatecznie częstochowscy siatkarze wygrali 15:10 i mogli cieszyć się z 2 zwycięstwa w obecnym sezonie w Plus Lidze!

Dla JW była to pierwsza porażka w 5 meczach.

Częstochowscy siatkarze po 3 rozegranych meczach maja 5 punktów. Już we wtorek zmierzą się w Kędzierzynie w zaległym meczu z Zaksą Kędzierzyn. Podbudowani zwycięstwem z mistrzem Polski na pewno pojadą walczyć o zwycięstwo…

Warto podkreślić, że mecz rozpoczął się o godz. 20:36, a zakończył o 23:07. MVP spotkania został wybrany Patroic Indra.

MR-K, fot: Marek Osuchowski (Steam Hemarpol Norwid)

Steam Hemarpol Norwid Częstochowa – Jastrzębski Węgiel 3:2 (25:22, 23:25, 19:25, 25:21, 15:10)

Steam: Isaacson, Ebadipour, Adamczyk, Indra, Lipiński, Popiela, Masłowski (libero) – Schmidt, Kogut, Kowalski.

Partnerami relacji sportowych są:

Siatkarze Steam Hemarpol Norwid Częstochowa pokonali mistrzów Polski z Jastrzębia!!! 2