fbpx

Ogólnopolska Wystawa Poplenerowa „Iwonicz i Zdroje”

W Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II można obecnie oglądać piękną Ogólnopolską Wystawę Poplenerową „Iwonicz i Zdroje”. W jej ramach swoje prace prezentuje osiemnastu artystów.

Wernisaż poplenerowej wystawy odbył się 20 sierpnia. Wydarzenie otworzył właściciel i twórca Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie – Krzysztof Witkowski. Organizatorem pleneru był Andrzej Orlik. To artysta wszechstronny, który rzeźbi, maluje, tworzy też w technice repujado. W swojej działalności
skupia się na sztuce sakralnej, a spod jego ręki wychodzą oblicza Chrystusa, Maryi czy Jana Pawła II. Orlik ukończył Studium Sztuki Sakralnej w Wyższym Teologicznym Instytucie w Częstochowie, jest członkiem
Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Dudy-Gracza. W 2021 roku w Muzeum obchodził jubileusz swoich 80. urodzin, któremu również towarzyszyła wystawa.

Ogólnopolska Wystawa Poplenerowa „Iwonicz i Zdroje” 2
fot. Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

Swoje prace na Ogólnopolskiej Wystawie Poplenerowej „Iwonicz i Zdroje” oprócz Andrzeja Orlika prezentują: Magdalena Anzorge-Kurkowska, Adam Bocheński, Dawid Bocheński, Paulina Bocheńska, Rafał Cierpiał, Małgorzata Domańska, Anita Grobelak, Bogusława Grzywińska, Krzysztof Hadrjan, Jerzy Klimczak, Jolanta Małek, Krzysztof Mazoń, Agnieszka Mrozek, Marian Panek, Ewa Powroźnik, Jolanta Sołtysiak i Józef Uliński.

Poplenerowe wspomnienia można podziwiać do 23 września. Wystawa dostępna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9-15. Warto dodać, że tuż po zakończeniu ekspozycji, Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II (ul. Jagiellońska 67/71) zaprosi na kolejne ważne wydarzenie. W terminie od 23 do 28 września zaplanowano bowiem warsztaty pisania ikon. Uczestnicy będą pisali ikonę Jezusa Chrystusa (opcjonalnie ornaty). Praca wykonywana będzie w technice zimnej enkaustyki. Możliwa będzie też nauka tworzenia własnego podlinnika. Szczegółowe informacje pod numerem tel. 600 076 499.

Więcej o działalności Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II można przeczytać na: www.jp2muzeum.pl.

red.