fbpx

Wypożycz e-booka z pomocą częstochowskiej biblioteki

To, że nie można wejść do Biblioteki im. dr. Władysława Biegańskiego w Częstochowie i wypożyczyć tradycyjnej książki nie oznacza, że musimy przestać czytać. Biblioteka, wzorem wielu instytucji kultury, przeniosła swoją działalność do internetu. Miłośnikom książki proponuje wypożyczania e-booków bez wychodzenia z domu.


Dla miłośników książek, a także tych, którzy teraz uczą się i studiują, przygotowano dostęp do całodobowej czytelni e-booków – czyli IBUK Libry.
IBUK Libra powstała kilkanaście lat temu z inicjatywy Wydawnictwa Naukowego PWN. Na stworzonej przez wydawcę platformie cyfrowej dostępne są m.in. wydawnictwa akademickie, naukowe oraz pisma specjalistyczne z najróżniejszych dyscyplin. Ta wirtualna biblioteka zawiera całą ofertę PWN.


Każdy zarejestrowany czytelnik Biblioteki Publicznej w Częstochowie może obecnie otrzymać kod PIN umożliwiający zdalny dostęp do pierwszej rejestracji. Po kody można zgłaszać się wyłącznie mejlem, pisząc na adres wyp@biblioteka.czest.pl – trzeba podać tylko imię, nazwisko oraz numer karty bibliotecznej.


Po założeniu konta, czytelnik ma szerokie możliwości pracy z książkami – tworzenia zakładek, notatek, bibliografii, półki ulubionych tytułów etc. „Dzięki aplikacji można też logować się na Librze poprzez Facebook, a także udostępniać różne treści innym użytkowniczkom i użytkownikom” – informuje częstochowski samorząd.


Z wszelkimi szczegółami na temat korzystania z platformy można zapoznać się pod linkiem http://www.biblioteka.czest.pl/wydarzenia/2017/dost%C4%99p-do-ibuk-libra-ju%C5%BC-w-naszej-bibliotece

Biblioteka zaprasza też na swoje strony w mediach społecznościowych – pod adresami http://www.facebook.com/bibliotekaczestochowa oraz http://www.instagram.com/biblioteka_czestochowa/ . Można tam znaleźć informacje na temat działalności biblioteki w czasie pandemii, zaproszenia do aktywności czytelniczych online pod hasłem #NieZostawiamCzytelnika, jak również propozycje skorzystania z bogactwa ogólnodostępnych źródeł cyfrowych.
(Źródło: UM Częstochowa)