Wybory w OSP – strażacy wybrali nowy zarząd.

W sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Żarkach odbyło się Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Zarządu Gminnego Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej (19.06). Spotkanie było okazją do podsumowania działalności związku w mijającej pięcioletniej kadencji oraz wyboru nowych władz na kolejne lata.

Jednym z najważniejszych punktów obrad były wybory nowych władz Zarządu Gminnego ZOSP RP. Po przeprowadzeniu głosowania wybrano zarząd, który będzie kierował działalnością związku w kolejnej kadencji w następującym składzie.

  • Prezes – Andrzej Jakóbczak,
  • Wiceprezes – Piotr Rycąbel,
  • Wiceprezes – Piotr Dybka,
  • Komendant Gminny – Andrzej Gzieło,
  • Sekretarz – Bogusława Cacoń,
  • Skarbnik – Jerzy Sołtysiak,
  • Członek Prezydium – Laura Gorczowska,
  • Zastępca Komendanta Gminnego – Janusz Wiktor.

W skład zarządu weszli również: Mirosław Wieszczura, Sebastian Kotyniak, Paweł Labocha, Włodzimierz Prugar, Marek Prugar, Kacper Mędrecki, Mateusz Janoska, Mirosław Świerdza oraz Piotr Leszek.

Wybrano również Komisję Rewizyjną w składzie: Kamil Bator, Paweł Biedroń oraz Henryk Martuniak.

W obradach uczestniczyli przedstawiciele samorządu oraz środowiska pożarniczego: Burmistrz Miasta i Gminy Żarki, Adam Zamora, wiceprezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP Zdzisław Ucieklak, przedstawiciele Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myszkowie.

Podczas zebrania przedstawiono sprawozdania podsumowujące działalność Zarządu Gminnego ZOSP RP za lata 2020–2025. Omówiono najważniejsze przedsięwzięcia realizowane przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych działające na terenie gminy, ich udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych, szkoleniach oraz wydarzeniach integrujących lokalną społeczność. Delegaci pozytywnie ocenili pracę ustępujących władz, udzielając im absolutorium.

Zebranie przebiegło w atmosferze podsumowań, ale również rozmów o wyzwaniach stojących przed jednostkami OSP w najbliższych latach. Uczestnicy podkreślali znaczenie dalszego rozwoju ochotniczego pożarnictwa, pozyskiwania nowoczesnego sprzętu oraz angażowania młodego pokolenia w działalność strażacką.

Na zakończenie złożono podziękowania ustępującym władzom za pracę i zaangażowanie na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz bezpieczeństwa mieszkańców gminy. Nowo wybranemu Zarządowi życzono powodzenia w realizacji zamierzonych celów oraz wielu sukcesów w nadchodzącej kadencji.