Częstochowscy strażnicy miejscy pomagali mieszkańcom i realizowali ich telefoniczne zgłoszenia

Dyżurni częstochowskiej Straży Miejskiej odebrali w miniony weekend od mieszkanek i mieszkańców miasta 136 telefonicznych zgłoszeń z prośbą o interwencje. To 9 mniej zgłoszeń niż w poprzedni weekend.

Co najczęściej przeszkadzało mieszkańcom? Najwięcej zgłoszeń związanych było ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych i zakłócaniem spokoju publicznego. Były to 44 telefoniczne zgłoszenia.

Na drugim miejscu pod względem ilości zgłoszeń znalazły się interwencje dotyczące wykroczeń drogowych. Były to 34 zgłoszenia.

Pracownicy cywilni Straży Miejskiej z referatu ds. miejskiego monitoringu wizyjnego przekazali do dyżurnego Straży Miejskiej 12 spraw do realizacji.

Oprócz telefonicznych zgłoszeń częstochowscy strażnicy miejscy podejmowali też wiele własnych interwencji podczas służby patrolowej oraz zabezpieczali imprezy plenerowe, które w miniony weekend odbyły się na terenie miasta.

Źródło: www.sm.czestochowa.pl