W środę na torze Włókniarza rozegrano ostatnią finałową rundę Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Srebrne medale po biegu barażowym wywalczyli częstochowscy młodzieżowcy!

Przed czwartym finałem w Częstochowie wiadomo było, że złote medale pojadą do Lublina. Wcześniej wiadomo już było, że częstochowscy juniorzy nie obronią złotych medali z 2021 roku. Powodów było kilka… Ale teraz najważniejsze jest, że Włókniarz wygrał zdecydowanie ostatnie zawody oraz zdobył srebrne medale. Duża zasługa w tym Jakuba Miśkowiaka, który wygrał bieg barażowy o srebro i pokonał Jakuba Krawczyka z Arged Malesa Ostrów Wielkopolski.

Niepokonany w częstochowskich zawodach był Jakub Miśkowiak, który wywalczył w turnieju zasadniczym komplet 15 punktów oraz wygrał bieg barażowy. Małym niesmakiem zakończyła się jednak dekoracja. Mateusz Świdnicki pozował do zdjęcia z kolegami z Włókniarza i innymi medalistami, ale mimo próśb działaczy Włókniarza i fotoreporterów nie przyszedł do zdjęcia z kolegami z Włókniarza. Od nowego sezonu Mateusz Świdnicki ma reprezentować barwy beniaminka PGE Ekstralig Wilków Krosno…

Wyniki:

1. Włókniarz Częstochowa 43

Jakub Miśkowiak 15+3 (3,3,3,3,3), Mateusz Świdnicki 14 (3,3,3,2,3), Franciszek Karczewski 7 (1,3,u,d,3), Kajetan Kupiec 7 (1,1,1,2,2).

2. Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wielkopolski 31

Jakub Krawczyk 9+2 (2,2,2,0,3), Jakub Poczta 8 (2,2,2,1,1), Kacper Grzelak 6 (1,1,1,1,2), Sebastian Szostak 8 (1,1,2,3,1).

3. Motor Lublin 27

Mateusz Cierniak 12 (3,2,3,2,2), Wiktor Lampart 13 (3,2,3,3,2), Jan Rachubik 1 (0,1,0,0,0), Bartosz Jaworski 1 (t,0,0,1,w).

4. Maszewski GKM Grudziądz 19

Kacper Łobodziński 10 (2,3,2,2,1,0), Seweryn Orgacki 4 (2,u,0,1,0,1), Wiktor Rafalski 5 (0,0,1,3,1,0).

Żużlowcy Włókniarza zdobyli srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów! [FOTO] 2