Zakład Gospodarki Mieszkaniowej namawia do szczepień – wraz z miejskimi partnerami

0
594

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej “TBS” ruszył z akcją promocyjną mającą na celu zachęcić do szczepień przeciwko Covid-19. Jest to element programu “Bezpieczna Częstochowa”, którego patronem jest Krzysztof Matyjaszczyk.

W Częstochowie na dzień dzisiejszy w pełni zaszczepionych – dwoma dawkami- jest niespełna 45% mieszkańców. Na tle innych miast jest to dobry wynik, ale wciąż za mało, aby powiedzieć o stabilnej sytuacji epidemiologicznej.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej namawia do szczepień – wraz z miejskimi partnerami 1
mat. UM Częstochowy

Mimo licznych akcji promocyjnych, w tym rządowych, jeszcze sporo osób nie podjęło decyzji, by się zaszczepić. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) oszacowało, że wyjątkowo zaraźliwy wariant koronawirusa Delta, już do końca sierpnia 2021 roku będzie stanowić aż 90% wszystkich nowych zachorowań w Unii Europejskiej. Medycy nie mają wątpliwości – czwarta fala pandemii niestety nas nie ominie, a szczepienia to jak na razie jedyna skuteczna broń przeciwko koronawirusowi. Ministerstwo Zdrowia tak napisało na swojej stronie: szczepionki są najbardziej znaną metodą chroniącą przed zarażeniem różnymi chorobami (…). Szczepionka wyzwala w organizmie człowieka naturalną produkcję przeciwciał. Stymuluje także nasze komórki odpornościowe, tak aby chroniły nas przed zakażeniem Covid-19“.

W spocie radiowym o skorzystanie ze szczepionek apeluje prezydent Krzysztof Matyjaszczyk, mówiąc : “Częstochowianki i Częstochowianie, bardzo was proszę, szczepcie się, to nic nie kosztuje, a może uratować życie”. Do szczepień również namawia prezes zarządu ZGM “TBS” Paweł konieczny: “Szczepionka to nie tylko ochrona dla nas. To także bezpieczeństwo naszej rodziny, sąsiadów i znajomych. Ja zaszczepiłem siebie i swoją rodzinę, w tym dwie córki” – powiedział. A dyrektor Miejskiego Szpitala Zespolonego Wojciech Konieczny dodał: “Przerwijmy ten łańcuch zakażeń”.

W akcję promocji szczepień w Częstochowie włączył się także Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Pracownicy MOPS podają swoim podopiecznym ulotki informacyjne; wskazują gdzie oraz w jaki sposób mogą skorzystać ze szczepień. Jeśli jest taka potrzeba pomagają zapisać się na szczepienie- dotyczy to przede wszystkim seniorek i seniorów. Dyrektor Ośrodka Małgorzata Mruszczyk zapewnia: ” Pracownicy MOPS są bezpośrednio zaangażowani w świadczenie pomocy podczas pandemii. Chodzi między innymi o działania w ramach korpusu wsparcia seniorów, szczególnie na rzecz osób na kwarantannie. Sytuacja epidemiczna wpływa negatywnie na dużą grupę osób, szczególnie tych już wcześniej borykających się z problemami. Szczepienia są niezbędne, by przerwać tę trudną sytuację i niwelować skutki pandemii w obszarze społecznym”

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej namawia do szczepień – wraz z miejskimi partnerami 2
mat. UM Częstochowy

Akcja ma trwać miesiąc i obejmie nie tylko dystrybucję ulotek informacyjnych i plakatów. Powstały spoty radiowe, w których wzięli udział między innymi: prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk, prezes ZGM “TBS” Paweł Konieczny, dyrektor MOPS Małgorzata Mruszczyk, dyrektor MszZ Wojciech Konieczny, Komendant Miejski Policji insp. Dariusz Atłasik, prezes Włókniarza Częstochowa Michał Świącik, aktorzy Teatru im. Adama Mickiewicza Marta Honzatko i Maciej Półtorak, dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej prof. Pcz Iwona Otola, dyrektor Filharmonii Częstochowskiej Adam Klocek oraz Elżbieta Markowska z Częstochowskiego Centrum Aktywności Seniorów. Wszyscy namawiają do zaszczepienia się.

Podkreślić warto również, że w Częstochowie powszechny punkt szczepień będzie nadal funkcjonować w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Mirowskiej. W całym mieście jest około 40 punktów gdzie można się zaszczepić, które znajdują się między innymi w przychodniach i aptekach. Można znaleźć je na rządowej stronie, która promuje szczepienia TUTAJ

K KIK

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here