Worek medali niesłyszących pingpongistów z AZS UJD Częstochowa

W dniach 1-3 października 2021 roku w Radomiu odbyły się Mistrzostwa Polski Niesłyszących Juniorów i Seniorów w tenisie stołowym.

W zawodach wystartowało sześciu zawodników AZS UJD Częstochowa: Gabriela Dyszkiewicz, Julia Szemiel, Iwona Żyła, Adrian Szeliga, Paweł Pięta i Karol Jabłoński. Były to bardzo udane mistrzostwa. Podopieczni Wiesławy Pięty zdobyli łącznie 15 medali (8 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe). To rekordowa liczba medali w historii Klubu Uczelnianego AZS UJD Częstochowa.

Gwiazdami mistrzostw Polski seniorów byli: Gabriela Dyszkiewicz i Adrian Szeliga, którzy wywalczyli po 3 złote medale. Wśród kobiet Gabriela Dyszkiewicz zdobyła trzy złote medale w grze pojedynczej, a w grze podwójnej w parze z koleżanką klubową Julią Szemiel oraz w grze mieszanej z Adrianem Szeligą. Druga z reprezentantek AZS UJD Julia Szemiel wywalczyła 3 krążki. Zdobyła złoty medal w grze podwójnej, srebro w grze pojedynczej oraz brąz w grze mieszanej z Karolem Jabłońskim. Trzecia zawodniczka AZS UJD Iwona Żyła zdobyła 3 medale w tym 2 srebrne w grze podwójnej z Moniką Śmiżewską (UMKSN Poznań) i w grze mieszanej z Pawłem Piętą. Indywidualnie zajęła trzecie miejsce.

Wśród mężczyzn najlepiej się zaprezentował Adrian Szeliga, który wywalczył 3 złote medale w grze pojedynczej, a w grze podwójnej z Grzegorzem Nowak (UMKSN Poznań) oraz w grze mieszanej z Gabrielą Dyszkiewicz.

Trzy srebrne medale zdobył we wszystkich konkurencjach Paweł Pięta.

Ciekawostką jest, że indywidualne finały były z dziełem zawodników AZS UJD: Gabriela Dyszkiewicz z Julią Szemiel oraz Adrian Szeliga z Pawłem Pięty zakończyły się wynikiem po 3:2. Były to bardzo wyrównane i zacięte spotkanie.

W kategorii juniorów wychowanek naszego klubu 15- letni Karol Jabłoński wywalczył 3 złote medali. Zdobył dwa złote medale w grze pojedynczej do lat 16 oraz podwójnej do lat 16 z Aleksandrem Szultą (Olimp Wejherowo). W grze mieszanej do lat 19 wywalczył też złoty krążek z Aleksandrą Kniaź (UMKSN Poznań).