Wielkie Święto Tańca w Poraju

0
609
fot. UG Poraj

Największe takie wydarzenie taneczne w tym roku.

W hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Leonida Teligi w Poraju miało miejsce największe wydarzenie taneczne w tym roku. Puchar Polski Klas C, B oraz A Polskiego Towarzystwa Tanecznego a także Gala taneczna UltexPol Cup 2021.

Organizator Turnieju to Szkoła Tańca Dobrowolscy z Częstochowy wraz z współpracą Gminy Poraj oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury im. Janusza Gniatkowskiego w Poraju.

Na parkiecie hali SP Poraj, do tańca stanęło aż 200 najlepszych par tanecznych z 70 klubów z całej Polski, z najwyższych klas C, B i A. Walczyły one bowiem o międzynarodową klasę S w stylach takich jak: standardowy oraz latynoamerykański.

Wszystkie pary to utalentowane dzieci, młodzież oraz dorośli. Doskonale przygotowani oraz szalenie utalentowani. Wydarzenie było wspaniałym widowiskiem artystycznym, rozpoczęte rano i trwające do późnych godzin wieczornych.

„Mega gratki i brawa dla par, trenerów i rodziców par, za ich maksymalny wkład i tak liczne przybycie. Mamy nadzieję, że sprostaliśmy waszym oczekiwaniom i w przyszłym roku zrobimy jeszcze lepszą imprezę taneczną” – tak powiedzieli Adrian i Marta Dobrowolscy na koniec imprezy.

Po wieczornej Gali puchary oraz medale zwycięzcom wręczyła Wójt Gminy Poraj.

„Cieszę się, że współpraca ze Szkołą Tańca Dobrowolscy, z małą ubiegłoroczną przerwą, jest nadal kontynuowana i ponownie możemy być świadkami tego fantastycznego festiwalu młodości, piękna, pasji, który dostarcza widzom niesamowitych wrażeń. Gratuluję tancerzom i wyrażam podziw dla tego co robią, bo zdaję sobie sprawę ile czasu spędzają na treningach i jak wiele muszą poświęcić, by osiągnąć tak wysoki poziom”- tak powiedziała Wójt Gminy Poraj Katarzyna Kaźmierczak.

K KIK