W Rzeszowie zakończyły się IMP na żużlu. Mistrzem Polski Bartosz Zmarzlik

W Rzeszowie rozegrano trzecią i ostatnią rundę Indywidualnych Mistrzostw Polski Canal Plus online. Złoty medal wywalczył Bartosz Zmarzlik, srebrny Dominik Kubera, a brązowy Janusz Kołodziej.

W 2022 roku nie było tradycyjnego jednodniowego finału IMP tylko zawodnicy ścigali się w trzech rundach eliminacji. W ostatniej rundzie w Rzeszowie bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy zielona-energia.com Włókniarz. 2. miejsce wywalczył Jakub Miśkowiak, 4. Bartosz Smektała, a 5. Kacper Woryna.

W klasyfikacji generalnej Smektała był 6., Woryna 7., a Miśkowiak uplasował się na 11. miejscu w Polsce.

Jakub Miśkowiak w środę na torze w Częstochowie będzie miał szansę na medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów. O godz. 19 rozpocznie się powtórka finału IMPJ, który w pierwotnym terminie w sierpniu przegrał z deszczem…

Wyniki turnieju IMP w Rzeszowie:

1. Bartosz Zmarzlik (Moje Bermudy Stal Gorzów) 17 (3,3,3,2,3,3) +1 za najwięcej wygranych biegów

2. Jakub Miśkowiak (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) 13+3 (1,2,2,3,3,2)

3. Dominik Kubera (Motor Lublin) 10+2 (2,0,2,3,2,1)

4. Bartosz Smektała (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) 11 (3,3,3,2,0,0)

5. Kacper Woryna (zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa) 9+0 (1,3,2,0,3)

6. Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) 9+1 (3,1,3,1,1)

7. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 8 (0,3,t,3,2)

8. Tobiasz Musielak (Cellfast Wilki Krosno) 8 (1,2,2,2,1)

9. Grzegorz Zengota (ROW Rybnik) 7 (0,0,3,1,3)

10. Jarosław Hampel (Motor Lublin) 7 (3,1,0,2,1)

11. Przemysław Pawlicki (ZOOleszcz GKM Grudziądz) 6 (2,1,0,1,2)

12. Patryk Dudek (For Nature Solutions Apator Toruń) 5 (1,0,1,3,0)

13. Paweł Przedpełski (For Nature Solutions Apator Toruń) 5 (2,0,1,0,2)

14. Wiktor Lampart (Motor Lublin) 4 (2,1,0,1,0)

15. Mateusz Cierniak (Motor Lublin) 3 (0,2,1,0,0)

16. Krzysztof Buczkowski (Stelmet Falubaz Zielona Góra) 3 (2,0,1)

17. Mateusz Szczepaniak (Cellfast Wilki Krosno) 1 (1,0)

18. Jakub Jamróg (Zdunek Wybrzeże Gdańsk) 0 (w,-,-,-,-)

Bieg po biegu:

1. Hampel, Kubera, Woryna, Janowski

2. Zmarzlik, Przedpełski, Dudek, Zengota

3. Kołodziej, Pawlicki, Miśkowiak, Jamróg (w)

Finał: Zmarzlik, Miśkowiak, Kubera, Smektała

Klasyfikacja IMP 2022: 1. Bartosz Zmarzlik 49, 2. Dominik Kubera 41, 3. Janusz Kołodziej 32, 4. Jarosław Hampel 27, 5. Maciej Janowski 25, 6. Bartosz Smektała 24, 7. Kacper Woryna 24, 8. Grzegorz Zengota 23, 9. Patryk Dudek 21, 10. Tobiasz Musielak 19, 11. Jakub Miśkowiak 18, 12. Przemysław Pawlicki 16, 13. Paweł Przedpełski 14, 14. Krzysztof Buczkowski 11, 15. Mateusz Cierniak 9, 16. Krzysztof Kasprzak 8, 17. Norbert Krakowiak 5, 18. Rafał Karczmarz 5, 19. Wiktor Lampart 4, 20. Jakub Jamróg 3, 21. Mateusz Szczepaniak 3, 22. Kacper Szopa 0.