fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościRadomskoUrząd Miasta w Radomsku ogłosił przetarg na termomodernizację budynku

Urząd Miasta w Radomsku ogłosił przetarg na termomodernizację budynku

 

Magistrat ogłosił przetarg na „Termomodernizację budynku Urzędu Miasta w Radomsku przy ul. Tysiąclecia 5 wraz z budową zewnętrznego dźwigu osobowego i przebudową strefy wyjścia ewakuacyjnego”.

Jednocześnie ogłoszono przetarg na termomodernizację budynku przedszkola nr 7 przy ul. Targowej. W ubiegłym roku udało się pozyskać dofinansowanie na termomodernizację tych budynków. Całkowity koszt inwestycji to blisko 4,8 mln zł. Kwota dofinansowania opiewa na 1 895 971,64 zł.
Termomodernizacja budynku Urzędu Miasta zakłada m.in. docieplenie przegród zewnętrznych budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż fasad aluminiowych, wymianę obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych oraz wykonanie ciągów pieszych i nowej opaski wokół budynku o nawierzchni z kostki betonowej, wykonanie zabezpieczenia antywłamaniowego okien piwnic i parteru, wykonanie zabezpieczenia przeciwwilgociowego ścian piwnic, modernizację węzła c.o z dostosowaniem pomieszczenia na węzeł c.o. Wiodącym kolorem nowej elewacji budynku będzie biały.
W sali sesyjnej urzędu zamontowana będzie klimatyzacja. W północno-wschodniej części pojawi się winda osobowa, a cały budynek zostanie dostosowany do obowiązujących przepisów p. poż (instalacja oświetlenia ewakuacyjnego oraz wodociągowa przeciwpożarowa).

Jak zapewniają urzędnicy dzięki termomodernizacji zmniejszy się zapotrzebowanie budynków na energię i zyska ich wygląd zewnętrzny.

Zainteresowane firmy swoje oferty mogą składać do 12 lutego. Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg i nic nie stanie na przeszkodzie, to budynek zmieni wygląd do 23 października.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Poprzedni artykułZłapany „na robocie”
Następny artykułMemoriał Grzegorza Pokory

Popularne

- Advertisment -