fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościRadomskoŚwińska grypa w Radomsku

Świńska grypa w Radomsku

 

Od początku roku w powiecie radomszczańskim odnotowano cztery przypadki zachorowań na świńską grypę.

Dwa z nich zostały wykryte w Szpitalu Powiatowym w Radomsku. Pacjenci z wirusem AH1N1 zostali odizolowani, a w samej placówce wdrożono procedury zapobiegające rozwojowi i rozpowszechnianiu się wirusa dalej. W przypadku zachorowania na świńską grypę u osób z dobrą kondycją życiową nie ma obowiązku hospitalizacji. Taki pacjent może leczyć się w domu. Jeśli taka sytuacja ma miejsce podczas pobytu w szpitalu, wtedy za każdym razem wprowadzana jest procedura izolacyjna.

Objawy świńskiej grypy, wywołanej wirusem AH1N1, są bardzo podobne do objawów grypy wywołanej przez inne wirusy. Trudno jest oszacować, ile chorych na grypę ma wirusa świńskiej grypy. Testy w kierunku wirusa AH1N1 wykonuje się jedynie w przypadku ciężkiego przebiegu choroby. Podstawowymi objawami świńskiej grypy są: wysoka gorączka, dreszcze, bóle mięśniowe, kostno-stawowe, ból głowy, ból gardła, suchy kaszel, uczucie wyczerpania i ogólnego rozbicia, brak apetytu i ból w okolicy ucha.

Koniecznym jest powiedzenie lekarzowi o tych objawach przy wizycie lekarskiej w celu dobrej diagnozy i wprowadzeniu odpowiedniego leczenia.

Świńska grypa jest szczególnie niebezpieczna dla osób w podeszłym wieku oraz dla małych dzieci z obniżoną odpornością.

(p.s-b.)

 

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -