fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościLubliniecSporting Football Academy Lubliniec

Sporting Football Academy Lubliniec

 

Sporting Football Academy powstała w czerwcu 2018 roku z myślą o rozwoju dzieci i młodzieży. W swojej krótkiej historii zdążyła zorganizować cztery duże turnieje, które odbiły się szerokim echem w Lublińcu oraz powiecie.

Misją Sporting Football Academy jest zachęcenie jak największej ilości dzieci i młodzieży do aktywności fizycznej oraz promowanie zdrowego stylu życia na terenie Lublińca i całego powiatu Lublinieckiego.

Naszym zadaniem na etapie piłkarskiego rozwoju dzieci jest nie tylko doskonalenie umiejętności piłkarskich, jak również kształtowanie charakteru, pozytywnego podejścia do życia oraz poczucia własnej wartości. Trenerzy wraz z rodzicami wspólnie dążą do tego, aby każdy zawodnik Akademii czerpał jak najwięcej radości z gry w piłkę.

Podopiecznym zapewnione jest profesjonalne przygotowanie, a najbardziej uzdolnieni zawodnicy będą mieli możliwość sprawdzenia się w klubach partnerskich, ekstraklasowych oraz zagranicznych.

Wizja Sporting Football Academy

Inicjatywą Sporting Football Academy jest stworzenie profesjonalnej akademii piłkarskiej w przedziale wiekowym od 4 do 13 roku życia w oparciu o nowoczesne narzędzia szkoleniowo – organizacyjne. Jasno sprecyzowany, usystematyzowany model szkolenia ma przygotować zawodników do gry na najwyższym poziomie.

Głównym celem jest rywalizacja z najlepszymi, sprawdzanie się na ich tle, promocja najzdolniejszych zawodników do klubów z najwyższego szczebla.

W myśl przyświecającej idei, klub daje szansę na rozwój i spełnienie piłkarskich marzeń wszystkim dzieciom, zarówno tym z Lublińca, jak i okolic.

Sporting Football Academy chce działać w uporządkowanym, harmonijnym systemie organizacyjnym i sportowym, jasnym dla wszystkich uczestników: zawodników, trenerów, rodziców i władz.

Osiągnięcia Sporting Football Academy

Największym osiągnięciem jest dynamiczna realizacja celów statutowych, czego rezultatem jest ponad 90 regularnie trenujących zawodników w 6 grupach treningowych oraz organizacja 4 dużych turniejów takich jak:

Sporting Cup 2018 – turniej ogólnopolski w kategorii Orlik, w którym udział wzięły takie marki jak Górnik Zabrze, GKS Katowice, GKS Tychy, Zagłębie Sosnowiec, Gwarek Zabrze, GKS 1962 Jastrzębie, KS Stadion Śląski Chorzów i gospodarze Sporting FA Lubliniec.

Halowy Turniej o Puchar Starosty Lublinieckiego w kategorii skrzat oraz żak, w którym udział wzięły głównie drużyny z powiatu Lublinieckiego.

Mini Mistrzostwa Domów Dziecka – turniej, który można by podsumować w zasadzie dwoma zdaniami: łączy nas piłka oraz piłka dla wszystkich. W rywalizacji udział wzięło pięć Domów Dziecka: z Lublińca, Katowic, Rybnika, Sowczyc, Kłobucka, a stawkę uzupełniła drużyna gospodarzy – Sporting FA Lubliniec.

Świąteczny Sporting Cup 2018 – Halowy odpowiednik letniego Sporting Cup, który również odbywał się w kategorii orlik. Do rywalizacji przystąpiły takie marki jak: Górnik Zabrze, Gwarek Zabrze, Piast Gliwice, KS Stadion Śląski Chorzów, AP Młody MKS Kluczbork oraz gospodarz – Sporting FA Lubliniec.

 

Zawodnicy (składy drużyn)

– Orlik grupa granatowa

 1. Borosz Tymoteusz
 2. Brol Kamil
 3. Brzenska Rafał
 4. Fal Szymon
 5. Goniwiecha Filip
 6. Gołąbek Marcel
 7. Janota Bartosz
 8. Jaschik Gracjan
 9. Kędzierski Dawid
 10. Luban Maksymilian
 11. Parkitny Alan
 12. Pasieka Wojciech
 13. Przybyłek Robert
 14. Rutkowski Miłosz
 15. Stanossek Filip
 16. Stroka Michał
 17. Sukiennik Dominik
 18. Włodarczak Wiktor

  – Orlik grupa biała

 1. Bryłka Olaf
 2. Duda Maksymilian
 3. Karbowiak Kacper
 4. Kwiatkowski Aleksander
 5. Machoń Mikołaj
 6. Mańka Szymon
 7. Mrozek Lukas
 8. Olszok Bartłomiej
 9. Piekacz Jakub
 10. Secheniewicz Dawid
 11. Widera Mateusz
 12. Widera Patryk
 13. Zyśko Michał
 14. Żywczyk Kamil
 15. Wilkosz Szymon

  – Żak grupa granatowa

 1. Beim Patryk
 2. Goniwiecha Kamil
 3. Janota Kacper
 4. Kalyta Dominik
 5. Korzekwa Antoni
 6. Mika Artur
 7. Olczyk Maksymilian
 8. Ptok Jakub
 9. Radek Marta
 10. Sowa Tatiana
 11. Sosnowski Aleksander

– Żak grupa biała

 1. Fraj Dawid
 2. Kaczor Maksymilian
 3. Kempa Maksymilian
 4. Kmiecik Maciej
 5. Kryś Wojciech
 6. Machoń Cezary
 7. Majorek Dominik
 8. Mićka Nikodem
 9. Opiela Michał
 10. Przybylak Lukas
 11. Słomiński Bartosz

– Skrzat

 1. Bochenek Jerzy
 2. Borosz Mikołaj
 3. Dziubiński Hubert
 4. Głomb Wojciech
 5. Knopik Dominik
 6. Kowalik Oliwier
 7. Maroń Jakub
 8. Ochman Szymon
 9. Opiela Eryk
 10. Porada Szymon
 11. Rudź Bartosz
 12. Szaforz Aleksander
 13. Wioska Julian
 14. Wojtasiński Kasper

W Sporting Football Academy działa również Piłkarskie przedszkole, w którym na ta chwilę jest duża migracja zawodników.

Plany klubowe

Głównym celem Sporting Football Academy jest utrzymanie obecnych standardów szkoleniowych, rozwinięcie i poszerzenie ich o organizację profesjonalnego letniego obozu sportowego oraz międzynarodowego turnieju International Sporting Cup dla kategorii U11 w terminie 23 – 25 sierpnia 2019. Oficjalnie swój udział potwierdziły już takie zespoły jak: Juventus FC, Manchester City, West Ham United czy KRC Genk.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Poprzedni artykułUKS „Delfinek”
Następny artykułKlub założony przez mistrza MMA

Popularne

- Advertisment -