fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaKultura i rozrywkaJuż 3 grudnia w Lubitece odbędzie się Sobotni Festiwal Atrakcji!

Już 3 grudnia w Lubitece odbędzie się Sobotni Festiwal Atrakcji!

3 grudnia, czyli już w najbliższą sobotę w Lubitece w Lublińcu przy ul. Sportowej 3 rusza Sobotni Festiwal Atrakcji. Impreza potrwa od godz. 10.30 do 18.00!

W programie zaplanowano: warsztaty rękodzielnicze i szydełkowania, zajęcia z kodowania oraz programowania, wernisaż, koncert muzyczny. O godz. 10.30 rozpoczną się zajęcia sportowo-rekreacyjne dla rodziców z dziećmi, które poprowadzi Anna Trzepizur. O godz. 12.00 odbędą się natomiast warsztaty DIY dla młodzieży, dorosłych oraz seniorów, zatytułowane ,,Ignacy i lampa naftowa”. Uczestnicy podczas nich będą mogli stworzyć wraz z panią Ewą Chrobok swoją własną lampę naftową.

Wstęp na wydarzenie jest wolny! Decyduje kolejność przyjścia. Liczba miejsc jest ograniczona (25 osób). Wydarzenie sfinansowano ze środków Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach programu Rozgrzewamy Polskie Serca.”

O godz. 14.00 dziergamy step by step, czyli warsztaty szydełkowania. Szydełkowanie, to inaczej przeciąganie przez siebie na różne sposoby pętelek nici lub włóczki za pomocą szydełka. Dzięki tym warsztatom zdobędziecie podstawową wiedzę, a potem będziecie mogli uruchomić swoją wyobraźnie i stworzyć piękne rzeczy pod czujnym okiem prowadzącej warsztaty pani Jolanty Tokarz.

Te warsztaty również są bezpłatne! Decyduje kolejność przyjścia. Liczba miejsc jest ograniczona (15 osób).

O godz. 14.30 rozpocznie się ,,Mikołajkowe kodowanie”, czyli zajęcia kodowania i programowania dla dzieci w wieku 6-11 lat. Poprowadzi je Iwona Śleziona Plawgo. O godz. 15.00 odbędzie się ,,Nieład. Art- niezwykłe abstrakcje: wernisaż wystaw” młodej artystki Katarzyny Supel.

Swoją przygodę z plakatami wykonanymi metodą wylewania tuszy na specjalny papier „Yupo” oraz z obrazami lanymi farbą akrylową Kasia rozpoczęła półtora roku temu. W tym czasie wyrobiła swój styl prac, który wciąż doskonali. Tworzenie ich sprawia jej ogromną przyjemność, wycisza się i odcina od całego świata na kilka godzin. Podczas ich tworzenia można powiedzieć, że się bawi… Wylewa, rozciera, dmucha i co tylko da się zrobić to próbuje.

Co jest piękne w tych obrazach? Artystkę zachwyca to, że każdy obraz jest niepowtarzalny i każdy widzi coś innego. Każdy ma jakieś swoje własne wyobrażenie, gdy patrzy na obraz i to jest właśnie piękne. Po wernisażu będzie możliwość zakupu obrazów.

O godz. 15.30 rozpocznie się koncert musicalowy, w wykonaniu uczniów Szkoły Śpiewu AMR. Warto przyjść i posłuchać. Zaprezentowanych zostanie wiele wartościowych utworów, wykonanych przez wokalistów w różnym przedziale wiekowym.

lubiteka

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -