Skra postawiła się liderowi ŁKS-owi, ale punkty odjechały do Łodzi

W meczu outsidera z liderem Fortuna 1 Ligi Skra Częstochowa przegrała w Bełchatowie z ŁKS-em Łódź 1:2.

Faworytem meczu byli piłkarze ŁKS-u, którzy są liderem Fortuna 1 Ligi. Goście bardzo odważnie rozpoczęli mecz i już po 4 minutach gry prowadzili 1:0. W 18. minucie goście podwyższyli na 2:0 i zapowiadało się na wysoką przegraną częstochowian. Tak się jednak nie stało. Piłkarze Skry uspokoili grę i walczyli o kontaktowego gola…

Przed przerwą więcej goli nie padło, ale po zmianie stron kibice doczekali się celnego trafienia. Bramkę kontaktową dla Skry zdobył w 61. minucie Kamil Lukoszek i było tylko 1:2. Mimo starać Skry goście utrzymali prowadzenie i wywieźli z Bełchatowa 3 punkty…

Co ciekawe, na mecz do Bełchatowa bliżej mieli goście niż gospodarze…

ŁKS po 20 kolejkach ma 41 punktów i znajduje się na 1. miejscu. Skra z 15 punktami jest na 18. pozycji.

AK, fot: materiały prasowe Skry

Skra Częstochowa – ŁKS Łódź 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Szeliga (4.), 0:2 Mokrzycki (18.), 1:2 Lukoszek (61.)

Skra: Bursztyn – Szymański, Mesjasz, Czajka, Flak (74. Gojko), Olejnik (59. Baranowicz), Babiarz, Lukoszek (74. Winciersz), Pyrdoł (59. Jaroch), Nocoń, Kozłowski.