W drugim meczu finałowym Tauron 1 Ligi siatkarze Exact Systems Norwid Częstochowa wygrali z MKS-em Będzin 1:1. W walce o awans do Plus Ligi gra się do trzech zwycięstw. Trzeci mecz odbędzie się w Będzinie.

W pierwszym meczu finałowym Exact Systems Norwid przegrał wyraźnie w czwartek w Będzinie 0:3. Przed drugim meczem w Częstochowie można było mieć obawy o wynik. Ale częstochowianie tak jak w półfinale z Gwardią Wrocław przespali pierwszy mecz, ale wygrali kolejne i awansowali do finału. W poniedziałkowy wieczór drużyna trenera Leszka Hudziaka zaprezentowała się zdecydowanie lepiej niż w miniony czwartek w Będzinie. Częstochowianie wyciągnęli wnioski i wygrali 3:1. Po dwóch meczach jest remis 1:1. Gra się do trzech zwycięstw…

Poniedziałkowy mecz w Częstochowie był świętem siatkówki. Do Częstochowy przyjechało wielu kibiców z Będzina. Nie przynieśli oni jednak szczęścia swoim siatkarzom. Częstochowianie wygrali pierwszego seta, ale drugiego oddali dość łatwo. Na szczęście gospodarze przejęli inicjatywę w trzeciej partii i po trzech setach było 2:1. W czwartym secie było najwięcej emocji. Exact Systems Norwid wygrał 29:27 i mecz 3:1! Po meczu częstochowianie odebrali wiele gratulacji…

Trzeci mecz odbędzie się w Będzinie.

AK, fot: AK

Exact Systems Norwid Częstochowa – MKS Będzin 3:1 (25:18, 14:25, 25:19, 29:27)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Graham, Sobański, Kogut, Popiela, Takahashi (libero) – Kryński, Schmidt, Sługocki, Biliński.

Siatkarze Exact Systems Norwid wyrównali stan z MKS-em Będzin w finale Tauron 1 Ligi na 1:1! 2