Siatkarze Exact Systems Norwid prowadzili z AZS AGH Kraków 2:0 w setach, ale ostatecznie przegrali mecz 2:3.

Siatkarze Exact Systems Norwid w meczu z AZS AGH Kraków zdobyli tylko punkt, choć mieli szansę na 3. Częstochowianie bardzo dobrze rozpoczęli mecz. Inauguracyjnego seta wygrali 25:21. Podopieczni trenera Piotra Gruszki wygrali też w drugiej partii i po dwóch setach prowadzili 2:0. Gospodarze mieli szansę na zwycięstwo 3:0 i 3 punkty, ale od trzeciego seta oddali inicjatywę. Goście z łatwością wygrali trzeciego seta 25:18 i złapali wiatr w żagle. Niezwykle emocjonujący był czwarty set, w którym gra toczyła się na przewagi 35:33. Wygrali siatkarze AZS AHG i doprowadzili do tie-breaka.

W 5. secie ponownie minimalnie lepsi okazali się krakowianie i po prawie 2 i półgodzinnym meczu wygrali 3:2 wywożąc z Częstochowy 2 cenne punkty…

Exact Systems Norwid po 15 meczach ma na koncie 17 punktów i zajmuje 12. miejsce w Tauron 1 Lidze.

Exact Systems Norwid Częstochowa – AZS AGH Kraków 2:3 (25:21, 25:23, 18:25, 33:35, 13:15)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Usowicz, Kryński, Długosz, Podborączyński (libero) – Mucha, Sługocki, Wnuk.

AK, foto: AK

Siatkarze Exact Systems Norwid nie wykorzystali szansy na zwycięstwo w meczu z AZS AGH Kraków 2