Siatkarki Sorella Częstochowianka udanie zakończyły 2021 rok. Częstochowianki pokonały SMS PZPS Szczyrk 3:0 i odniosły 8 zwycięstwo z rzędu w 1 lidze.

Siatkarki Sorella Częstochowianka są na fali. Przed meczem z SMS PZPS Szczyrk miały na koncie 7 zwycięstw z rzędu i w meczu z uczennicami ze Szczyrku chciały odnieść 8 wygraną z rzędu i udanie zakończyć 2021 rok.

Udało się. Podopieczne trenera Andrzeja Stelmacha osiągnęły swój cel wygrały 3:0 i zdobyły kolejne 3 cenne punkty. Po zwycięstwie z SMS PZPS częstochowianki są już na 4. miejscu w tabeli. W 13 meczach wywalczyły 26 punktów. Ich bilans do 10 zwycięstw i 3 porażki. Do 3. LOS Nowy Dwór Mazowiecki Częstochowianka traci 3 punkty.

Sobotni mecz rozgrywany był pod dyktando gospodarzy. Częstochowskie siatkarki tylko w pierwszym secie stoczyły w miarę wyrównaną walkę z SMS PZPS. Od 2 seta wyraźna przewaga była już po stronie częstochowianek, a wynik z 3. seta 25:12 mówi sam za siebie…

Sorella Częstochowianka Częstochowa – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:18, 25:12)

AK, foto: AK

Siatkarki Sorella Częstochowianka odniosły 8 zwycięstwo z rzędu i awansowały na 4. miejsce w tabeli 1 ligi! 2