Rusza rekrutacja elektroniczna do szkół ponadpodstawowych.

0
210

Już dzisiaj rozpoczyna się rekrutacja elektroniczna do szkół średnich na rok szkolny 2020/2021. Kandydaci mogą składać wnioski poprzez założenie konta w systemie NABÓR na stronie http://slaskie.edu.com.pl.

Po zarejestrowaniu się w systemie kandydat wybiera trzy szkoły, do których chciałby uczęszczać oraz tworzy listę preferencji. Polega to na wyborze w tych szkołach klas, w których chciałby się uczyć. Klasa wybrana jako pierwsza z listy, uznana zostanie przez system najważniejszą dla kandydata, a ostatnia z listy jako klasa, którą jest najmniej zainteresowany. Klasy można układać niezależnie od kolejności wybranych wcześniej szkół. Im więcej klas wybierzecie, tym większą szansę będziecie mieli na to, aby zostać zakwalifikowanym do preferowanej szkoły. Rekrutacja potrwa do 10 lipca br., do godziny 15:00.

Inaczej mają osoby, które chcą uczęszczać do szkół dwujęzycznych, sportowych czy wojskowych ze sprawdzianem uzdolnień kierunkowych. Nabór dla tych kandydatów trwa od 15 do 22 czerwca 2020 r. do godziny 15:00. Jest to podyktowane tym, że od 23 czerwca do 07 lipca szkoły prowadzące oddziały sportowe/mistrzostwa sportowego/dwujęzyczne/przygotowania wojskowego/ze sprawdzianem uzdolnień kierunkowych będą przeprowadzały odpowiednie sprawdziany, do których musi przystąpić kandydat, który wybiera taki oddział na dowolnym miejscu listy preferencji.

Zanim jednak cokolwiek zostanie przez kandydata wykonane w systemie, warto zapoznać się dokładnie z informacjami, które są umieszczone w zakładce „Pliki do pobrania” oraz „Terminy naboru”. Opisano w nich szczegółowo kolejne kroki postępowania i najważniejsze terminy związane z rekrutacją.

Dnia 12 sierpnia 2020 roku w szkołach ponadpodstawowych zostaną wywieszone listy kandydatów zakwalifikowanych. Kandydat może też na stronie internetowej szkoły zapoznać się z wynikami naboru.

(Źródło: KO w Katowicach)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here