Radomsko – Ekologiczny piknik w Borowej

0
341
fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Ewa Gajzler oraz radny Rady Powiatu Arkadiusz Ciach reprezentowali władze powiatu podczas festynu i EKO-Pikniku zorganizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Borowa i Fundację Zwalcz Nudę w minioną sobotę przy świetlicy wiejskiej w Borowej w gm. Gidle.

Wydarzenie to otworzyła Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Borowa Ewa Kolakowska oraz sołtys wsi Krzysztof Bąk, którzy powitali wszystkich zgromadzonych gości. Festyn cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców gminy Gidle. Atrakcji było bardzo dużo, a wszystkim dopisywały dobre humory. Można było skorzystać z kupna domowych wypieków oraz chleba ze smalcem i ogórkami kiszonymi czy też kiełbaski z grilla. Przygotowaniem oraz sprzedażą wypieków zajęli się członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Borowa. Zarobione fundusze zostaną przeznaczone na cele stowarzyszenia.

Dla dzieci została przygotowana strefa animacji o którą zadbała Fundacja Zwalcz Nudę. Dodatkową atrakcją była przejażdżka konna oraz pokaz iluzjonisty. Strażacy z OSP KSRG Gidle przygotowali pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W czasie trwania EKO-Pikniku mieszkańcy mogli dowiedzieć się więcej na temat możliwości otrzymania dofinansowania w ramach programu „Czyste Powietrze” i wziąć udział w quizach na temat ekologii.

Podczas festynu odbył się również pierwszy etap projektu „Jedno życie mam, więc o zdrowie dbam”, który realizowany by w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów w Gminie Gidle 2022. Zainteresowani mogli skorzystać z darmowych konsultacji dietetycznych wraz z analizą składu ciała, otrzymali podsumowanie analizy składu ciała i broszury o tematyce prozdrowotnej.

Dodatkową atrakcją były również występy młodych podopiecznych ze Studia Piosenki GOK w Gidlach, lokalnego zespołu Borowianie oraz chóru Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Wieczorem odbyła się zabawa taneczna z zespołem Rodeo.

K KIK