Porażka koszykarzy AZS Częstochowa na wyjeździe z Basket Hills

W drugiej kolejce rozgrywek II ligi koszykarze AZS Częstochowa przegrali w Bielsku Białej z Basket Hills 75:83.

Spotkanie w Bielsku-Białej przez pierwsze dwie kwarty było zacięte i wyrównane. Pierwsze dziesięć minut 2 punktami wygrali gospodarze, a w drugiej kwarcie lepsi byli częstochowianie. Na przerwę drużyny schodziły przy remisie 42:42.

Przerwa podziałała bardziej mobilizująco na gospodarzy, którzy w trzeciej odsłonie meczu wygrali 24:15 i przed ostatnią kwartą prowadzili 9 punktami.

Mimo skutecznej gry Dawida Józefowskiego i Tomasza Nogalskiego częstochowskim koszykarzom nie udało się odrobić strat. Przyczyna była duża ilość strat, bo aż 28. Ostatecznie AZS Częstochowa przegrał mecz różnicą 8 punktów i poniósł pierwszą porażkę w sezonie.

Sztab szkoleniowy AZS Częstochowa zgodnie stwierdził, że ma kolejny materiał do analizy i wyciągnięcia wniosków.

Po 2 kolejkach AZS ma na koncie 3 punkty.

Basket Hills Bielsko Biała – AZS Częstochowa 83:75 (26:24, 16:18, 24:15, 17:18)

AZS: D. Józefowski 29, T. Nogalski 19, M. Majcherek 10, K. Banaszczak 9, D. Szulc 5, D. Rak 3, P. Młynarczyk 0, M. Cieślak 0, P. Łaszewski 0, K. Ligęza 0.