Częstochowskie policjantki zdobyły 4 medale w Biegu Przełajowym o Nóż Komandosa

Policjantki z Częstochowy wywalczyły łącznie 4 medale. Oprócz drużynowego zwycięstwa, pokonały również swoje rywalki w klasyfikacji indywidualnej.

Kobieca reprezentacja Polskiej Policji, na czele z dwiema policjantkami z Częstochowy, stanęła na podium Mistrzostw Polski Służb Mundurowych podczas tegorocznego Biegu o Nóż Komandosa.

8 października 2022 roku w powiecie lublinieckim odbył się 26. Bieg Przełajowy o Nóż Komandosa im. gen. dyw. Włodzimierza Potasińskiego. W ramach tego wydarzenia odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Crossie.

Około 700 zawodników – w tym przedstawiciele policji, straży pożarnej, wojska, straży granicznej i innych służb – wzięło udział w sportowych zmaganiach. Tylko 618 ukończyło dość wymagający bieg.

Na linii startu stanęła również 3-osobowa drużyna Polskiej Policji, w skład której weszła mł. asp. Agnieszka Czyżewska z Komisariatu IV Policji w Częstochowie, sierż. Agnieszka Jeż z Komisariatu V Policji w Częstochowie i asp. szt. Monika Mrugała z Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Policjantki, w pełnym umundurowaniu i w trudnych warunkach, przebiegły 15 kilometrów, zdobywając II miejsce drużynowo w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych.

Oprócz srebrnego medalu, który zawisnął na szyjach naszych dziewczyn, dodatkowo sierż. Agnieszka Jeż wróciła do domu ze złotym krążkiem, a mł. asp. Agnieszka Czyżewska z kolejnym srebrnym, zdobytymi indywidualnie w kategorii „Policja – kobiety”.