Policjanci przesiedli się na rowery

0
300

Lato zachęca do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wypoczywamy nad zbiornikami wodnymi, w parkach i innych, trudno dostępnych dla samochodów miejscach. Coraz więcej osób właśnie z samochodów przesiada się na rowery, zakłada rolki, jednym słowem – szuka możliwości, aby aktywnie wypoczywać.

Policjanci przesiedli się na rowery 1

W trosce o bezpieczeństwo osób aktywnie spędzających czas, policja częstochowska uruchomiła policyjne patrole rowerowe. Część funkcjonariuszy przesiadło się na jednoślady, aby w najpopularniejszych miejscach wypoczynku pełnić służbę.

mogli spotkać policjantów, którzy będą pełnić służbę na rowerach.

Policjanci na rowerach będą pełnili służbę przede wszystkim w rejonie miejsc rekreacyjnych, takich jak parki, zbiorniki wodne, pojawiać się także będą systematycznie w centrum miasta. Jak zapowiada Komenda Miejska Policji, będą to patrole zarówno umundurowane, jak i operacyjne.

Najważniejszym ich zadaniem będzie dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców oraz reagowanie na popełniane przestępstwa lub wykroczenia.

Na wyposażeniu Wydziału Prewencji KMP w Częstochowie są obecnie 4 rowery, które kupione zostały ze środków przekazanych przez częstochowski samorząd.

Policja przypomina:

Rowerzyści podobnie jak piesi są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, narażonymi na utratę życia i zdrowia nawet przy niewielkich prędkościach kolizyjnych. Wsiadając na rower powinniśmy o tym pamiętać i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa. Organizując rowerowe wycieczki rodzinne warto wiedzieć, że dziecko w wieku do 7 lat może być przewożone na rowerze, pod warunkiem, że jest umieszczone na dodatkowym siodełku zapewniającym bezpieczną jazdę.

Ciesząc się ładną pogodą i wolnym czasem korzystajmy z drogi w sposób, który nie koliduje z przepisami prawa i nie zagraża innym uczestnikom ruchu. Niezależnie od weekendowych planów miejmy na uwadze bezpieczeństwo własne i swoich bliskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here