Pamiętają o powstaniach

0
287

Aż 423 prace plastyczne z 72 placówek szkolno-wychowawczych nadesłano na I Wojewódzki Konkurs Plastyczny dla dzieci i młodzieży pn. „Pamiętajmy o Powstaniach Śląskich”. Wręczenie nagród laureatom i wyróżnionym odbyło się w miniony piątek,18 października w siedzibie organizatora konkurs – w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie.
Jury w składzie: dr hab.prof.nadzw. Krystyna Szwajkowska, st. instr. ds plastyki ROK Małgorzata Chebel, plastyk, grafik ROK Tadeusz Ogonek postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia w trzech grupach wiekowych:
I grupa – klasy 0-III
I Nagroda – Maja Kwiecień Szkoła Podstawowa nr 1 w Myszkowie
II Nagroda – Dominik Karwik Szkoła Podstawowa nr 20 w Bielsku-Białej
III Nagroda – Natasza Swatek Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku
Wyróżnienia trafiły do: Maksymiliana Wacowskiego MOK w Kłobucku, Mai Miszczuk SP nr 13 w Częstochowie oraz Stanisława Krysińskiego MOK w Kłobucku.

II grupa klasy IV-VI
I Nagroda – Wiktoria Nowicka Szkoła Podstawowa nr 19 w Częstochowie
II Nagroda – Zuzanna Stężała Szkoła Podstawowa Lublińcu
III Nagroda – Aleksandra Mielczarek Szkoła Podstawowa nr 19 w Częstochowie
Wyróżnienia otrzymali: Kinga Kowalska ZS-P nr 11 w Rybniku, Marta Jakus z Kamesznicy, Sandra Kurcbart ZS-P nr 11 w Rybniku.

Pamiętają o powstaniach 1

III grupa klas VII-VIII
I Nagroda – Małgorzata Jakubowska Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku
II Nagroda – Zofia Dądela Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku
III Nagroda – Amelia Pancerz Szkoła Podstawowa nr 15 w Jaworznie
Wyróżnienia trafiły do: Anny Orszulak MOK w Kłobucku, Aleksandry Postawy SP w Widzowie, Karoliny Pruciak SP w Widzowie, Emilii Koźmińskiej ZS-P nr 11 Rybnik, Oskara Tatara SP nr 32 w Częstochowie, Amelii Tałaj MOK w Kłobucku.
Nagrodę Specjalną Dyrektora Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie otrzymała Paulina Wróbel ze Szkoły Podstawowej w Truskolasach.
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie ogłaszając konkurs miał na celu wzbogacenie wiedzy historycznej dotyczącej Powstań Śląskich poprzez umożliwienie przedstawienia indywidualnej interpretacji tematu historycznego w formie plastycznej.
Wydarzeniu towarzyszyły prezentacje muzyczne w wykonaniu uczennic Zespołu Szkół Muzycznych im. M.J. Żebrowskiego w Częstochowie – Marii Ciniewskiej (skrzypce), Jagody Jakubowskiej (fortepian) oraz Emilii Kamińskiej (skrzypce) przy akompaniamencie p. Agnieszki Sykulskiej.
Nagrodzone przez Jury prace są prezentowane w galerii ART FOTO ROK.
(Źródło: ROK)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here