fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaOKF. "Złota Piątka" wybrana. Na jakie filmy głosowali kinomani?

OKF. „Złota Piątka” wybrana. Na jakie filmy głosowali kinomani?

Znamy wyniki 29. edycji plebiscytu „Złota Piątka”. Zwycięskie tytuły widzowie wybrali spośród blisko 170 filmów.

Ta tradycja sięga lat 90. ubiegłego roku. Od tej pory, zawsze w styczniu, częstochowski OKF organizuje plebiscyt “Złota Piątka”. Za jego sprawą kinomani typują najlepszy ich zdaniem film, który w roku poprzedzającym zabawę prezentowano na ekranie Kina Studyjnego “Iluzja”. Tegoroczny plebiscyt jest już 29. z kolei (zapowiadaliśmy go TUTAJ).

Głosowanie trwało do 31 stycznia. Kinomani wybierali spośród blisko 170 premierowych filmów, które znalazły się na ekranie „Iluzji” w minionym roku. -Rozproszenie głosów było spore, a przewaga między poszczególnymi  tytułami nie była miażdżąca. W tym roku od razu, od pierwszych dni plebiscytu, zdobyła przewagą nad pozostałymi tytułami jedynie „Aida”. I do ostatniego dnia nie zagroził jej żaden tytuł – zaznacza Małgorzata Stasikowska-Lis z Ośrodka Kultury Filmowej – Kina Studyjnego „Iluzja”.

W plebiscycie oddano 251 głosów. Drugie miejsce zajął film „Dom Gucci”. Na trzecim ex aequo uplasowały się tytuły „Na rauszu” i „Truflarze”. Na czwartym miejscu znaleźli się „Teściowie”. Kolejne pozycje zajęły filmy: „Bo we mnie jest seks”, „Moje wspaniałe życie”, „Wesele”, „Nie patrz w górę”, „Nomadland”, „Psie pazury” oraz  „Obiecująca. Młoda. Kobieta”.

-Zwyciężyły filmy, które cieszyły się u nas, ale i na ekranach innych kin studyjnych, sporym powodzeniem. Cała piątka to były tytuły głośne, nagradzane na festiwalach, chwalone przez krytyków. Zatem wybór naszych widzów nie jest zaskoczeniem i świadczy o tym, że mamy wymagającą publiczność szukającą w kinie nie tylko rozrywki – zaznacza Stasikowska-Lis.

„Złota Piątka” zostanie zaprezentowana na ekranie OKF-u w drugiej połowie lutego. Szczegóły: www.okf.czest.pl

-Zachęcam gorąco do obejrzenia całej „Złotej Piątki” wybranej przez naszych widzów, bo jest to chyba najlepsza rekomendacja : widzowie polecają widzom. Są to filmy, które obejrzeć powinni wszyscy. Po prostu nie wypada ich nie znać, bo się o nich mówiło, pisało, dyskutowało … – zaprasza Małgorzata Stasikowska-Lis.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -