fbpx

Niedziela z operetką

Arte Creatura Teatr Muzyczny zaprasza mieszkańców Radomska na operetkę Franza Lehara „Wesoła wdówka”. Przedstawienie zaprezentowane będzie w Miejskim Domu Kultury w Radomsku, 24 listopada o godzinie 18.
W rolach głównych wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura, m.in.: Natalia Piechowiak / Ewelina Wiśniecka, Magdalena Czarnecka / Ewelina Sobczyk, Grażyna Żaak, Adrianna Bałuszyńska, Pulina Dziedzic, Maciej Ogórkiewicz, Jarosław Wewióra, Tomasz Świerczek, Adam Żaak, Michał Dziedzic, Kuba Bergel, Piotr Rybak i Marceli Pałczyński.
Reżyseria i choreografia: Anna Siwczyk.
Bilety na to wydarzenie można kupić w kasie lub on-line na www.artecreatura.art.pl,
Bilety grupowe od 20 osób można zamawiać, dzwoniąc pod numer tel. 604-635-871.
Cena biletu normalnego – 70 zł, ulgowego – 60.
Operetka „Wesoła wdówka” Franza Lehara z roku 1905 odniosła ogromny sukces i okrzyknięto ją arcydziełem gatunku. Uznawana jest za najlepszą i najczęściej graną operetkę, przepełnioną samymi szlagierami z największym bodaj hitem scen operetkowych Usta milczą, dusza śpiewa.
Tytułowa wdówka to młoda Hanna Glawari, której mąż – bogaty bankier – umiera po zaledwie ośmiu dniach małżeństwa, pozostawiając ją z niebywałym majątkiem. Bankier był obywatelem małego księstwa Pontevedro, dlatego wdówka, a raczej jej majątek, wzbudza ogólne zainteresowanie. Sam minister skarbu Pontevedry poleca podwładnym zająć się kobietą, tak by nie wyszła za mąż za obcokrajowca, a jej pieniądze nie odpłynęły za granicę. Tymczasem Hanna wyjeżdża do Paryża, gdzie spotyka rodaka i swą dawną miłość – hrabiego Daniłę. Niegdyś ich związkowi sprzeciwiła się rodzina Daniły, jako że Hanna była ubogą panną, teraz z kolei duma odbiera hrabiemu odwagę do ujawnienia swoich uczuć. Oświadcza on się dopiero po wiadomości, że w przypadku powtórnego zamążpójścia majątek Hanny przepada. Jest to oczywiście jedynie towarzyska blaga, bo zaraz po oświadczynach okazuje się, że pieniądze przepadają na rzecz następnego męża.
Wesoła wdówka od lat bawi publiczność śmiałym i dowcipnym librettem oraz porywającą muzyką. Światową sławę zyskała inscenizacja Wesołej wdówki na nowojorskim Brodwayu (1944) w reżyserii samego Jana Kiepury z nim oraz Martą Eggert w rolach głównych.