Narodowy Dzień Sportu w Częstochowie – ćwiczymy razem

0
511
5 mln dotacji na sport
fot. pixabay

11 września obchodzone jest święto wszystkich miłośników aktywności fizycznej oraz tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem – Narodowy Dzień Sportu

W tym dniu już po raz dziewiąty w całej Polsce, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach, odbędą się bezpłatne treningi. Częstochowa jest jednym z miast partnerskich Narodowego Dnia Sportu.

Narodowy Dzień Sportu jest to ogólnopolska kampania, w której odbywają się bezpłatne wydarzenia oraz treningi w całej Polsce. Celem jest przede wszystkim zachęcenie wszystkich Polaków do aktywnego życia, które będzie pełne sportowych wyzwań oraz dobrej kondycji. W dziewiątej edycji, jak co roku, wydarzenia swoim zasięgiem obejmą wszystkie zakątki kraju.

Każda osoba w ramach Narodowego Dnia Sportu znajdzie coś dla siebie. Będzie można uprawiać, bądź chociaż spróbować między innymi takich sportów jak: kolarstwo, lekko atletyka, fitness, piłka nożna, siatkówka, tenis czy nawet kungfu.

Na wszystkich chętnych do treningów czekają również trochę mniej znane sporty takie jak: teqball czyli odbijanie piłki nogami, ciałem lub głową w taki sposób, by trafiła do specjalnie zaprojektowanego do tego stołu, ringo czyli rzucanie gumowym kółkiem tak, by upadło na boisku przeciwników oraz zespołowa gra z użyciem drewnianego kija i piłeczki, czyli tak zwany palant. Baza wszystkich ćwiczeń oraz treningów znajduję się TUTAJ.

Ambasadorami tegorocznej edycji są między innymi piłkarz Grzegorz Krychowiak, judoka Krzysztof Wiłkomirski, kulturysta Michał Kamowski oraz polskie wioślarki, srebrne medalistki z Tokio Agnieszka KobusZawojska, Maria Sajdak, Marta Wieliczko i Katarzyna Zillmann.

W Częstochowie już dziś (10 września) będzie okazja by wziąć udział w różnorodnych wydarzeniach oraz zajęciach sportowych.

Rugby Club Częstochowa na terenie Miejskiego Stadionu Lekkoatletycznego, znajdującego się przy ul. Dąbrowskiego 58/64 organizuje otwarty trening rugby dla dzieci oraz młodzieży.

Narodowy Dzień Sportu w Częstochowie – ćwiczymy razem 1
mat. UM Częstochowa

W piątek również staruje trzydniowa Olimpiada Razem, jest to ogólnopolska impreza sportowa dla osób z niepełnosprawnościami, w ramach której odbędą się trzy imprezy sportowe: integracyjne zawody lekkoatletyczne, ogólnopolski integracyjny turniej w szachach błyskawicznych oraz szybkich i ogólnopolskie integracyjne zawody osób niepełnosprawnych w pływaniu. Zależnie od dyscypliny rywalizacja odbywać się będzie na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym, w budynku Starostwa Powiatowego oraz na pływalni MOSiR znajdującej się przy IV Liceum im. H. Sienkiewicza. Głównym organizatorem imprezy jest LKS Gol-Start Częstochowa.

Wszystkie sportowe atrakcje zostały przygotowane również przez placówki oświatowe, w tym Szkoły Podstawowe nr 49 i nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi oraz Miejskie Przedszkola nr 16, 38 i 39. w centrum sportowym Scout na 11 września zaplanowano turniej squasha.

Informacje o częstochowskich przedsięwzięciach w ramach Narodowego Dnia Sportu można znaleźć TUTAJ.

Strona internetowa wydarzenia: TUTAJ
Facebook: TUTAJ

K KIK