fbpx
Strona głównaPolecaneNajlepsze prace dyplomowe związane z Częstochową. Kto otrzymał nagrody?

Najlepsze prace dyplomowe związane z Częstochową. Kto otrzymał nagrody?

Ogłoszono nazwiska tych, którzy w roku akademickim 2019/2020 napisali najciekawsze, najbardziej wartościowe prace dyplomowe z punktu widzenia promocji Częstochowy.

Konkurs na pracę naukową wpisuje się w miejski projekt „Akademicka Częstochowa”. Mogły się do niego zgłaszać absolwenci uczelni wyższych (nie tylko częstochowskich), którzy obronili pracę dotyczącą problematyki związanej z naszym miastem. Mogła to być zarówno praca licencjacka, inżynierska, magisterska lub doktorska.

Temat powinien być związany z dzisiejszymi potrzebami miasta, jego gospodarką, kulturą, turystyką, sportem, oświatą, gospodarką przestrzenną, architekturą, ochroną środowiska czy transportem. Tym samym wszelkimi obszarami istotnymi z punktu widzenia funkcjonowania miasta i rozwoju Częstochowy. Do konkursu można było zgłaszać prace obronione w roku akademickim 2019/2020.

Do tegorocznej edycji zgłoszono 11 prac. Decyzją kapituły konkursu przyznano nagrodę główną Prezydenta Miasta (w wysokości 3 tys, zł) oraz trzy nagrody – wyróżnienia (po 1 tys. zł każde).

Najlepsze prace dyplomowe związane z Częstochową. Kto otrzymał nagrody? 1
Wręczenie symbolicznych czeków w konkursie na najlepszą pracę dyplomową (mat. Urzędu Miasta Częstochowy)

Dotychczas wręczenie symbolicznych czeków laureatkom miało bardzo uroczysty charakter. W poprzednich latach towarzyszyło bowiem miejskiemu, noworocznemu spotkaniu w Filharmonii Częstochowskiej. W tym roku – ze względu na pandemię i związany z nią reżim sanitarny– wydarzenie miało inny wymiar. We wtorek, 20 kwietnia, w Urzędzie Miasta autorom najlepszych prac nagrody wręczył zastępca prezydenta Częstochowy Jarosław Marszałek.

Nagroda główna przyznana została w kategorii “praca doktorska”. Otrzymał ją Emil Kuliński z Wydziału Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej (autor nie mógł być jednak obecny podczas wtorkowego spotkania). Doceniono zaś pracę zatytułowaną “Zmniejszenie awaryjności sieci wodociągowej poprzez dynamiczną regulację ciśnienia”.

Najlepsze prace dyplomowe związane z Częstochową. Kto otrzymał nagrody? 2
Wręczenie symbolicznych czeków w konkursie na najlepszą pracę dyplomową (mat. Urzędu Miasta Częstochowy)

W kategorii ,,praca licencjacka” wyróżnienie otrzymała Aleksandra Ryś z Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach za pracę “Mowa mieszkańców Częstochowy i okolic. Analiza regionalizmów leksykalnych”.

Z kolei w kategorii ,,praca magisterska” przyznano dwa wyróżnienia. Pierwsze otrzymała Marlena Przybylska z Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, za pracę “Stan i perspektywy rozwoju infrastruktury turystycznej na przykładzie Miasta Częstochowy”. Drugie zaś -Laura Słotwińska z Wydziału Inżynierii i Produkcji i Technologii Materiałów Politechnika Częstochowska, za pracę “Wdrażanie koncepcji Smart City na przykładzie Miasta Częstochowy”.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -