Nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany źródeł ciepła

0
347

 

Od 19 września właściciele domów jednorodzinnych mogą składać wnioski do wojewódzkich funduszy ochrony środowiska i gospodarki wodnej o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła. Trwa także cykl spotkań informacyjnych dla mieszkańców.

Ruszył ministerialny program „Czyste powietrze”. Program priorytetowy koncentruje się na termomodernizacji oraz efektywnym zarządzaniu energią w gospodarstwach domowych, co pozwoli zmniejszyć ilość zużywanej energii cieplnej i przyczyni się do rzeczywistych oszczędności finansowych. Zyska na tym również stan środowiska naturalnego, dzięki ograniczeniu emisji pyłów, gazów cieplarnianych i innych substancji.

Program Priorytetowy Czyste Powietrze to możliwość uzyskania wsparcia finansowego przez osoby fizyczne, właścicieli domów jednorodzinnych na ocieplenie domu, wymianę okien czy na wymianę starego, wysoko-emisyjnego kotła grzewczego.
Korzystając z programu można uzyskać zwrot części poniesionych kosztów. Maksymalny możliwy koszt, od którego liczona jest dotacja to 53 tys. zł. Jeśli koszt realizacji inwestycji przekroczy 53 tys. zł, dodatkowe koszty mogą być dofinansowane w formie pożyczki. Minimalny koszy projektu to 7 tys. zł.

W całym kraju trwa obecnie cykl spotkań informacyjno-edukacyjnych w gminach dotyczący realizacji Programu. Przedstawiciele resortu informują m.in. jak prawidłowo ubiegać się o dofinansowanie na termomodernizację budynku oraz wymianę przestarzałych źródeł ciepła. Spotkania odbędą się w każdej gminie w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here