Lubliniec. Policjanci kontrolują autokary

0
38

Maj i czerwiec to okres, w którym corocznie obserwuje się zwiększoną liczbę zorganizowanych wyjazdów dzieci i młodzieży na różnego rodzaju wycieczki szkolne. Mundurowi przypominają, że przed każdym takim wyjazdem istnieje możliwość przeprowadzenia kontroli autokaru, którym podróżować będą nasze dzieci. W tym celu konieczne jest odpowiednio wcześniejsze poinformowanie funkcjonariuszy KPP Lubliniec.

W trakcie kontroli Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzają zarówno stan techniczny autokarów i busów, którymi dzieci podróżują na szkolne wycieczki ale również uprawnienia oraz trzeźwość kierowców. Wszystkich organizatorów wyjazdów dla dzieci, ich opiekunów i rodziców chcących dokonać zgłoszenia takiej kontroli prosimy o wcześniejsze informowanie mundurowych. Informację o konieczności podjęcia czynności kontrolnych autokaru prosimy przekazać z co najmniej 5 dniowym wyprzedzeniem osobiście w Komendzie Powiatowej Policji w Lublińcu, telefonicznie lub za pomocą poczty e-mail.

Kontrole autokarów przeprowadzane są po wcześniejszym zgłoszeniu na parkingu byłego PKS-u przy ulicy Paderewskiego w Lublińcu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here