fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaLubliniec. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta wygrywa wszystko!

Lubliniec. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta wygrywa wszystko!

10 i 11 sierpnia 2019 r. odbył się XI Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych. By wziąć w nim udział Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta przebyła kilkaset kilometrów, intensywnie ćwiczyła niezależnie od okoliczności przyrody i… opłacało się! Orkiestra z Lublińca zdobyła I miejsce i pozostałe nagrody przeglądu.

Ogólnopolski Przegląd Paradnych Orkiestr Dętych odbył się w Ustce-Rowach już po raz 11. Od lat na przegląd ściągają formacje z całej Polski. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu rywalizowała o I miejsce z Orkiestrą Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Kole, Młodzieżową Orkiestrą Dętą z Sokółki, Kapelą- Orkiestrą Reprezentacyjną Gminy Jasienica oraz Orkiestrą Dętą Gminy Wejherowo.

Lubliniec. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta wygrywa wszystko! 1
fot. MDK Lubliniec

Cały przegląd rozpoczął się w sobotę, 10 sierpnia od przemarszu wszystkich orkiestr ulicami Ustki. Na trasie zgromadziły się tłumy mieszkańców, turystów i wielbicieli orkiestr. Później na scenie umieszczonej przy nadmorskiej promenadzie rozpoczęła się prezentacja statyczna. Formacje zaprezentowały popisowe utwory, solówki, a przy tym – swoje wielkie umiejętności.

Wszystkie orkiestry pokazały niezwykle wysoki poziom. Do ostatniego momentu nie było wiadomo, która z nich zyska tytuł „tej najlepszej”. Tym bardziej kiedy ogłoszono wyniki – wybuch niepohamowanej radości muzyków z Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej był w pełni uzasadniony. MMOD zdobyła I miejsce na IX Ogólnopolskim Przeglądzie Paradnych Orkiestr Dętych. Co więcej! Otrzymała również nagrodę za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego. Doceniona została również Marta Kijas, która otrzymała nagrodę najlepszej solistki. Krótko mówiąc – orkiestra z Lublińca zgarnęła wszystkie najważniejsze nagrody przeglądu.

Lubliniec. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta wygrywa wszystko! 2
fot. MDK Lubliniec

Na drugi dzień przeglądu zaplanowano koncert laureatów. Ten odbył się już nie w Ustce, a w Rowach. Prezentacja Miejskiej Młodzieżowej Orkiestry Dętej nie tylko została owacyjnie przyjęta. Widzowie „zażądali” wręcz bisów. Wisienką na torcie i szczególną nagrodą dla samych orkiestr, było wspólne wykonanie utworów pod batutą Mirosława Chilmanowicza. To on odpowiedzialny jest za szkolenie specjalistyczne muzyków Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, jest autorem układów choreograficznych pokazów musztry paradnej, nieraz prowadził również wojskową asystę honorową podczas oficjalnych ceremonii. Takie doświadczenie na pewno na długo zostanie w pamięci muzyków.

Lubliniec. Miejska Młodzieżowa Orkiestra Dęta wygrywa wszystko! 3

Miejskiej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej działającej przy Miejskim Domu Kultury w Lublińcu, kapelmistrzowi – Bartłomiejowi Pięcie – gratulujemy i życzymy, by na tej fali odnosili kolejne sukcesy.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -