MDK w Lublińcu otrzymało dofinansowanie na „Letnią szkołę gwary śląskiej”

0
438
gwara śląska

Miejski Dom Kultury w Lublińcu otrzymał fundusze na realizację „Letniej szkoły gwary śląskiej” w ramach programu EtnoPolska. Dotację przyznało Narodowe Centrum Kultury.

Pogodomy? W lublinieckim Domu Kultury w miesiącach letnich każdy chętny mieszkaniec w różnym wieku będzie miał okazję wziąć udział w zajęciach „Letniej szkoły gwary śląskiej”. Całą naukę poprowadzi  specjalista w kwestii gwary. A kto to będzie? Na ten moment MDK zdradza tylko tyle, że jest to osoba promująca śląską kulturę i bardzo popularna w regionie..

Pomysł na działanie zrodził się z troski o śląską kulturę i tradycję, która w Lublińcu była od zawsze:

„Gwary śląskiej w naszym mieście słyszymy coraz mniej. Tymczasem geograficznie i historycznie Lubliniec jest bardzo “śląskim” miastem. “Letnią szkołę gwary śląskiej” traktujemy jako edukację regionalną. Dlatego już dziś zapraszam do udziału w projekcie” – mówi Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

MDK na realizację tego działania pozyskał 11 000 zł.

Cykl spotkań zwieńczony zostanie plenerową wystawą plakatów oraz festynem pod tym samym tytułem – „Letnia szkoła gwary śląskiej”.

Informacje o tym programie będą umieszczone na stronie internetowej Miejskiego Domu Kultury oraz w mediach społecznościowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here