„Laurka dla seniora” z okazji Dnia Babci i Dziadka – akcja MDK Lubliniec

0
781

Miejski Dom Kultury w Lublińcu z okazji zbliżającego się  Dnia Babci i Dnia Dziadka zaprasza mieszkańców miasta do wzięcia udziału w akcji „Laurka dla seniora”.

„Laurka dla seniora” z okazji Dnia Babci i Dziadka – akcja MDK Lubliniec 1
Fot. MDK w Lublińcu

Zbliżające się święto naszych dziadków to dobra okazja na to by nie tylko im, ale też i tym najbardziej samotnym seniorom przekazać dobre słowo w tym trudnym dla nich pandemicznym czasie. MDK w Lublińcu w porozumieniu z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej organizuje akcję „Laurka dla seniora”. Wszystko po to, by w świętowanie tych dni włączyć jak najwięcej starszych osób Lublińcu.

„Mamy kontakt z seniorami dzięki organizowanym przez MDK zajęciom „Kreatywni 60+” – realizujemy je „na wynos”, w paczkach. Wiemy jednak, że to tylko część osób starszych zamieszkujących nasze miasto. A przecież to nasi „wspólni” babcie i dziadkowie, którzy tworzą naszą lokalną społeczność. Chcemy do nich dotrzeć z dobrym słowem i podziękowaniem za ich obecność” – mówi o pomyśle Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu.

W akcji może wziąć udział każdy mieszkaniec Lublińca – dzieci, młodzież i dorośli. Wystarczy tylko wykonać kartkę-laurkę, która powinna być składana tak, by senior mógł ją sobie postawić np. na szafce. W laurce należy wypisać życzenia oraz podpisać swoim imieniem.

Przygotowaną kartkę należy przynieść do 18 stycznia do Galerii pod Glinianym Aniołem, która jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Laurki zostaną przekazane do podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Domu Kombatanta w Lublińcu.

„Laurka dla seniora” z okazji Dnia Babci i Dziadka – akcja MDK Lubliniec 2
Fot. MDK w Lublińcu