Juniorzy Hemarpol Norwid i Eco-Team AZS 2020 Stoelzle rozpoczęli grę w finale Mistrzostw Polski. Mamy zwycięstwo i porażkę

Częstochowscy siatkarze Hemarpol Norwid i Eco Team AZS 2020 Stoelzle rozpoczęli we środę walkę w turnieju finałowym mistrzostw Polski juniorów. Hemarpol Norwid odniósł zwycięstwo, a Eco Team AZS 2020 Stoelzle zaczął turniej od porażki.

Turniej finałowy mistrzostw Polski rozgrywany jest w Dębicy. Juniorzy Hemarpol Norwida Częstochowa w pierwszym spotkaniu po niezwykle zaciętym meczu pokonali AZS UWM Olsztyn 3:2. Siatkarze Norwida wygrali pierwszego seta, w dwóch kolejnych oddali inicjatywę rówieśnikom z Warmii i Mazur. Na szczęście Hemarpol Norwid wygrał w czwartym i co najważniejsze piątym secie, i ma na koncie pierwsze zwycięstwo w turnieju. W czwartek Hemarpol Norwid zagra z Treflem Gdańsk.

Nieudany początek turnieju finałowego mają natomiast siatkarze Eco Team AZS 2020 Stoelzle. Częstochowianie przegrali z obrońcą mistrzowskiego tytułu Treflem Gdańsk 0:3.

W czwartek Eco Team AZS 2020 zmirzy się z AZS UMW Olsztyn.