Koszykarze AZS Częstochowa nie będą wspominać dobrze wyjazdu do Rzeszowa na mecz z Resovią. Częstochowianie mając fatalną skuteczność przegrali aż 34:117, a już w środę rozegrają derby Częstochowy z Iskrą.

Już przegrana w pierwszej kwarcie 6:36 mogła zapowiadać kłopoty. Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 62:17!

W trzeciej część meczu goście ponownie przez 10 minut gry rzucili zaledwie 6 punktów…

W ostatniej kwarcie Resovia wygrała 29:11, a cały mecz aż 117:34. Koszykarze AZS przegrali mecz różnicą aż 83 punktów…

Częstochowscy koszykarze mieli w sobotę fatalną skuteczność. Na 18 rzutów za 3 punkty trafili tylko… 1 raz! (5% skuteczności). Za 2 punkty na 32 rzuty „wpadło” im tylko 11 (34% skuteczności). Z rzutów osobistych trafili 9 na 11 rzutów (81% skuteczności).

Już w najbliższą środę w Hali Polonia odbędą się derby Częstochowy. AZS podejmować będzie AK Iskrę. O tym spotkaniu napiszemy w następnym tygodniu.

OPTTeam Stolaro Resovia Rzeszów – AZS Częstochowa 117:34 (36:6, 26:11, 26:6, 29:11)

AZS: D. Szulc 19, F. Karczemny 4, D. Józefowski 3, P. Młynarczyk 2, M. Kwasek 2, P. Łaszewski 2, T. Serwiak 2, W. Nogalski 0, K. Hajduś 0, F. Sośniak 0, K. Ligęza 0.

Fatalny wynik koszykarzy AZS Częstochowa w Rzeszowie, a w środę derby Częstochowy 2