fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaDla dzieciDla każdego coś kulturalnego

Dla każdego coś kulturalnego

 

Akademia Kreatywności oraz kino „Karolinka” działające w MDK w Lublińcu zapraszają do kulturalnego spędzenia czasu. W swoim programie oferuje wiele ciekawych, nie tylko weekendowych rozwiązań. Oto propozycje:

14-15.01.2019 – wyjątkowe seanse w Kinie „Karolinka”

Wspierając twórców kina niezależnego mamy przyjemność zaprosić najmłodszych, ale nie tylko, widzów na filmy Piotra Matwiejczyka, twórcy wielu komedii, a także współtwórcę naszego sławnego filmu o MDK „Nie jeż się na kulturę”. Tym razem zaprezentujemy film „Nie taki znowu święty Mikołaj” dla najmłodszych widzów w wieku 3-10 lat w dniach 9-10 stycznia oraz drugi film twórcy: „Świrnięty Mikołaj” – dla trochę starszych dzieci w wieku 6-13 lat i te projekcje odbędą się 14 i 15 stycznia 2019 roku.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia przez Internet na http://www.bilety.mdk.lubliniec.pl

12.01.2019 godz. 17:00 – Koncert Noworoczny – „Johann Strauss Show” w wykonaniu Orkiestry Kameralnej Filharmonii Chmielnickiej – Royal Strauss Orchestra

Wydarzenie, na którym warto być w Nowym Roku, to niewątpliwie Koncert Noworoczny, na który zaprasza mieszkańców Burmistrz Miasta Lublińca.

Gala „Johann Strauss Show” to muzyczna podróż do baśniowej krainy walca – świata wprost ze snu pełnego wirujących sukien, pięknych kobiet i flirtujących gentlemanów. Ten jedyny w swoim rodzaju koncert zachwycił już tysiące widzów. W projekcie oprócz znakomitych solistów bierze udział jedna z najlepszych orkiestr świata, osławiona Royal Strauss Orchestra.

Bezpłatne wejściówki na to wspaniałe wydarzenie będzie można odebrać w kasie MDK w Lublińcu 7 stycznia 2019 od godz. 16.00.

Dla każdego coś kulturalnego 1

24.01.2019 godz. 18:00 Koncert „Dzień Babci i Dziadka z telewizją TVS”

Realizowane w całej Polsce koncerty z cyklu Parada Gwiazd Telewizji TVS to prawdziwe show. Na scenie spotykają się największe szlagierowe gwiazdy: Metrum Reni & Marco, Kola i Jula, Karpowicz Family, Sonitus, a imprezę prowadzą znane i lubiane twarze Telewizji TVS. Tym razem zapraszamy na wyjątkowy koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka!

Bilety w cenie 50 zł do nabycia przez Internet na http://www.bilety.mdk.lubliniec.pl

14.02.2019 godz. 18:00 spektakl – komedia „Być jak John L.”

Wyjątkowe wydarzenie! Na deskach lublinieckiej sceny w komedii katowickiego teatru Old Timers Garage Agnieszka Raj-Kubat i Piotr Charczuk.

Gdzieś w Polsce, w małym, spokojnym miasteczku życie płynie sennie i niespiesznie jak niegdyś rzeka Narewka w Puszczy Białowieskiej. Jednak już za chwilę, dla wielu jego mieszkańców rozpocznie się trudny i emocjonujący czas. Czas politycznych wyborów.

Czy Irena Kwaśna-Cytryna ponownie zostanie burmistrzem? Jak jej mąż Jan poradzi sobie z presją i segregacją śmieci? Czy John Lennon może zmienić oblicze polityki? Na te i wiele innych ważnych i poważnych pytań spróbujemy odpowiedzieć w trochę mniej poważnej, prawdziwie polskiej komedii „Być jak John L.”

Bilety w cenie 25 zł do nabycia przez Internet na http://www.bilety.mdk.lubliniec.pl

W Nowym Roku lublinieckich kinomaniaków zapraszamy do zapoznania się z propozycjami przygotowanymi na najbliższe tygodnie przez Kino „Karolinka”!

Szczególnie polecamy ogólnopolską premierę trzeciej części kultowej, polskiej komedii „Kogel Mogel”. Film w doborowej obsadzie – w roli niezapomnianego Piotrusia goszczący niedawno w MDK Maciej Zakościelny. Więcej informacji o seansach filmu „Miszmasz czyli kogel mogel 3” oraz innych pozycjach przyszłorocznego repertuaru już na naszej stronie: http://www.mdk.lubliniec.pl.

Poza repertuarem kinowym Akademia Kreatywności w MDK w Lublińcu zaprasza na comiesięczny cykl warsztatów w Galerii pod Glinianym Aniołem:

– 17.01.2019 godz. 17:30 „Emdek po japońsku – warsztaty origami”, wstęp wolny

Na niepowtarzalny warsztat z japońskiej sztuki składania papieru bez użycia kleju i nożyczek zaprasza znawczyni tematu Akemi Yasuhara. Japonka mieszkająca od kilku miesięcy w Lublińcu wprowadzi nas w tajniki tej niezwykłej sztuki, która sprawia dużo radości, ale też pozwala się wyśmienicie zrelaksować. Przy okazji będzie można się podszkolić z języków obcych, bo prowadząca mówi po japońsku i nieco po angielsku, ale to bynajmniej w niczym nie przeszkadza! Zapraszamy już dziś do zapisów, bo chętnych będzie wielu.

– 23.01.2019 godz. 17:30 z okazji Dnia Babci i Dziadka „W warsztacie stolarza – karmnik”, 35 zł za 1 karmnik

Dbanie o ptaszki zimą to piękny gest, dlatego serdecznie zapraszamy na wspólne tworzenie karmników, dzięki którym będziemy mogli pomóc małym przyjaciołom w ten trudny dla nich czas. A że Dzień Babci i Dziadka przed nami to warto wykorzystać warsztaty na wspólne spotkanie. Zaproś babcię, zaproś dziadka. Wszyscy mile widziani. Wykonamy karmnik z surowego drewna, a pracować będziemy pod czujnym okiem stolarza.Prowadzący: Marta Gadaszewska, Karol Słota.

Zapisy osobiście w Galerii pod Glinianym Aniołem oraz telefonicznie pod numerem tel. 34 351 06 88 w godz. 15.00-21.00 (rezerwacja wygasa po trzech dniach).

(red.)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -